Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.11.2020, 12:41

Matovičovým statusom s fotografiou hákového kríža sa má zaoberať polícia

Autor príspevku sa podľa asistenta poslanca Richarda Rašiho dopustil trestného činu rozširovania extrémistického materiálu.

Matovičovým statusom s fotografiou hákového kríža sa má zaoberať polícia
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Statusom s fotografiou hákového kríža, zverejnenom na oficiálnom profile premiéra Igora Matoviča na sociálnej sieti Facebook, sa má zaoberať polícia. Asistent poslanca Národnej rady Richarda Rašiho Martin Dorčák podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.

Autor príspevku sa podľa neho dopustil trestného činu rozširovania extrémistického materiálu. Jeho podnet sa týka tiež ľudí, ktorí hákový kríž počas protestov 17. novembra v Bratislave nainštalovali.

Status bol zverejnený na premiérovom profile 17. novembra okolo 22.00 s textom: "Lepší výkričník demokratickému Slovensku ani tí 'slušní ľudia' spred Úradu vlády nemohli zanechať".

"Zverejnením fotografie hákového kríža na sociálnej sieti na profile predsedu vlády SR, ktorý má ku dňu 18. novembra 2020 o 20.30 h. 258n528 sledovateľov, príspevok zaznamenal viac ako 10 000 reakcií, vyše 2 200 komentárov a 695 zdieľaní, takže sa dá predpokladať, že tento príspevok videlo viac ako 200 000 ľudí," píše Dorčák v podaní na prokuratúru.

"K uvedenej veci nie je možné poskytnúť žiadne informácie," uviedol v súvislosti s trestným oznámením hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.