Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.11.2020, 12:52 Aktualizované dňa 23.11.2020 o 13:13

Výsledky víkendového testovania: Účasť sa výrazne prepadla, pozitivita stúpla

V porovnaní s testovaním na prelome októbra a novembra prišlo v 458 mestách a obciach uplynulý víkend na ster o 250-tisíc ľudí menej.

Bezplatného antigénového testovania na koronavírus sa počas víkendu v rámci 4. kola, ktoré sa konalo v 458 mestách a obciach Slovenska, zúčastnilo 110 609 ľudí. Pozitívne výsledky malo 2 501 z nich, čo predstavuje pozitivitu 2,26 percenta. V tlačovej správe o tom informuje ministerstvo obrany.

​Rezort konštatuje, že v porovnaní s testovaním z prelomu októbra a novembra prišlo k miernemu nárastu pozitivity. Vtedy v tých istých mestách a obciach otestovali 362 666 osôb s pozitivitou 2,05 percenta. Účasť sa teda prepadla na 30,49 percenta.

Tentokrát dobrovoľne

Posledné testovanie bolo dobrovoľné. V predošlých kolách boli výnimky z obmedzenia vychádzania podmienené negatívnym výsledkom testu.

Na Slovensku prebehli celkovo štyri kolá masívneho pretestovania obyvateľstva antigénami. Prvé, pilotné sa konalo od 23. do 25. októbra na Orave a v okrese Bardejov.

Počas nasledujúceho víkendu 31. októbra a 1. novembra už na celom Slovensku a následne o ďalších sedem dní 7. a 8. novembra sa konalo tretie kolo v okresoch, ktorých pozitivita bola nad hranicou 0,7 percenta.

Ďalšie testovanie

Premiér Igor Matovič v nedeľu potvrdil, že ďalšie celoplošné testovanie by sa malo na Slovensku uskutočniť v decembri. Nepôjde o dobrovoľné testovanie. "Ak by sme mali mať dobrovoľné testovanie a príde 30 percent ľudí, tak to potom nemá zmysel. Potom je jediné riešenie a to je lockdown na tri týždne," povedal v relácii V politike.

Proti jeho úmyslom sa však už postavila koaličná strana SaS, ktorej predseda Richard Sulík sa dnes vyjadril, že nepodporia ďalšie testovanie na celom území Slovenska. SaS presadzuje namiesto toho pretestovanie najviac zasiahnutých regiónov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.