Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.11.2020, 08:44 Aktualizované dňa 21.11.2020 o 23:34

Naď: V sobotu otestovali skoro 70-tisíc ľudí, takmer dve percentá boli pozitívne

Pozitívny výsledok testu v sobotu vyšiel celkovo 1 336 ľuďom.

V priebehu dneška sa celkovo otestovalo 68 888 osôb. Pozitívnych z toho bolo 1 366 osôb, podiel pozitívnych je teda na úrovni 1,98 percenta. Na sociálnej sieti Facebook o tom informoval minister obrany Jaroslav Naď s tým, že účasť je nižšia, čo spôsobuje vyššie percento pozitivity.

Už skôr na tlačovej konferencii o 15.30 minister uviedol, že účasť je približne tretinová oproti testovaniu pred dvoma týždňami.

​Testovanie v sobotu zabezpečuje spolu 4 876 ľudí, Naď ho zhodnotil ako pokojné. "Ľudia postupne prichádzajú, netvoria sa rady. Neevidujeme situáciu, že by vo veľkom prichádzali obyvatelia z iných regiónov. Napriek tomu, že sme v rámci tohto týždňa pri príprave testovania evidovali obavy alebo istú mieru menšej spolupráce, napokon sa podarilo začať testovanie v každom meste a obci, kde sme to plánovali," uviedol minister na poobednej tlačovej konferencii.

Naď vtedy zároveň poprosil ľudí, aby sa prišli nechať otestovať, a predstaviteľov samospráv, aby sa snažili ľudí k testovaniu motivovať. O tom, ako bude vyzerať ďalšie testovanie, sa podľa ministra rozhodne na rokovaniach budúci týždeň. "Uvidíme, aké budú návrhy aj od odborníkov," dodal.

Testovanie tento víkend prebieha identicky ako pri predošlých kolách. Oproti predošlému kolu je zmena v odmeňovaní zdravotníckeho personálu. Ten podľa Naďa dostane tentoraz jednotnú odmenu 200 eur za odpracovaný deň. V rámci evidencie testovaných obyvateľov sa po novom rozlišujú osoby s trvalým pobytom v testovaných mestách a obciach a osoby, ktoré sa tam prišli dať testovať z iných oblastí.

​V 458 mestách a obciach sa počas víkendu koná ďalšie kolo testovania. Tentoraz je dobrovoľné. Týka sa miest a obcí, ktoré v rámci posledného testovania dosiahli podiel pozitívnych testov viac ako jedno percento. Ľudia sa môžu testovať od 8.00 do 20.00.

Kompletný zoznam odberných miest:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.