Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.11.2020, 07:51

Súkromní lekári: Antigénové testovanie v ambulanciách sme navrhli dávno, zamietli nám ho

Asociácia uviedla, že väčšina všeobecných lekárov si už ale testy nakúpila pred plošným testovaním.

Súkromní lekári: Antigénové testovanie v ambulanciách sme navrhli dávno, zamietli nám ho
Zdroj: HN: Peter Mayer

Asociácia súkromných lekárov tvrdí, že s požiadavkou testovať ľudí antigénovými testami prišla už pred prvým kolom celoplošného testovania na COVID-19. Ako uviedla, vtedy však bola jej snaha zamietnutá s tým, že je nutný dozor pri testovaní.

"Tento stav už zrejme pominul, keďže sme sa opäť dostali do hľadáčika Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR, a zároveň opäť bez akejkoľvek diskusie. Informácia sa k nám dostala z médií a zo sociálnych sietí," reagovala asociácia s tým, že s ňou nič nebolo vopred prerokované, teda ani postup takéhoto testovania ani indikácie či cena.

Asociácia však uviedla, že väčšina všeobecných lekárov si už ale testy nakúpila pred plošným testovaním.

"Testy, ktoré máme, vychádzajú v prepočte okolo 10 až 11 eur a pri preplatení sumy 5,20 eura za test je opäť v zisku štát," poznamenala s tým, že to v tejto súvislosti ani nehovorí o cene za ochranné pomôcky a dezinfekciu.

Jej zástupcovia dodali, že lekári majú snahu pomôcť svojim pacientom k rýchlej diagnostike a vyliečeniu. "Ale takéto nepremyslené a unáhlené vyjadrenia svedčia i naďalej najmä o nesystematickom riadení," upozornili.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.