Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.11.2020, 15:22

Matovič: Na protestoch sa mohlo nakaziť tritisíc ľudí. Zbytočne kopa ľudí zomrie

Protest podľa premiéra priniesol absurdné situácie, keď sa zjednotili fašisti a komunisti, ktorí sa v minulosti navzájom prenasledovali.

"Ten včerajšok sa komentoval sám," vyjadril sa k utorkovému nepovolenému protestu premiér Igor Matovič na tlačovej konferencii po rokovaní vlády.

​V utorok 17. novembra na 31. výročie Nežnej revolúcie protestovali proti vláde a opatreniam proti šíreniu koronavírusu tisícky ľudí po celom Slovensku, a to aj napriek platnému núdzovému stavu a zákazu zhromažďovania sa.

Sviatku sa chopili nehodní

​Predseda vlády tvrdí, že protestovali politici, ktorí si nikdy zvrhnutie komunistického režimu nepripomínali alebo ho považovali za prevrat, prípadne si ho ani nevšimli. "Zrazu oslavovali a zakrývali sa týmto sviatkom," dodal.

Protest podľa neho priniesol absurdné situácie, keď sa zjednotili fašisti a komunisti, ktorí sa v minulosti navzájom prenasledovali.
Sviatku sa chopili ľudia, ktorí ho nie sú hodní, podotkol predseda vlády.

Matovič považuje za vtipné, že protestné zhromaždenie sa konalo aj pred jeho domom v Trnave, no on bol v Levoči. "Nabudúce poprosím, nech mi aspoň napíšu na Facebooku, či som doma a potom nech sa páči, keď tam som, nech prídu," komentoval to.

Mohli mať aspoň rúška

Protest, na ktorom kričia tisícky ľudí natlačených v dave na seba, je to úplne najhoršie, čo pri šírení epidémie môže byť, upozorňuje Matovič. "Môj odhad je, že včera sa na námestiach v pohode nakazilo tritisíc ľudí," povedal premiér.

Zo štatistík premiérovi vychádza, že covidu-19 podľahne každý stý nakazený. Čiže účasť na proteste môže znamenať smrť pre 30 ľudí. Počet obetí v súvislosti so včerajšími protestami však môže byť podľa Matoviča ešte väčší, keďže účastníci zhromaždení budú vírus šíriť ďalej. 

Tvrdí, že keď už potrebovali vyjadriť svoj názor, tak aspoň v rúškach. "Zbytočne nám zaplnia nemocnice. Zbytočne kopa ľudí, aj keď s iným politickým názorom, zomrie," podotkol.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.