Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.11.2020, 13:17

Poslanec kotlebovcov bol počas protestu predvedený, lebo neuposlúchol výzvu, tvrdí Mikulec

Poslanca ĽSNS Medveckého vypočuli a začali priestupkové konanie.

Poslanca Národnej rady Andreja Medveckého polícia predviedla na utorkovom proteste, pretože neposlúchol výzvu verejného činiteľa.

Minister vnútra Roman Mikulec o tom informoval po stredajšom rokovaní vlády. Medveckého podľa neho vypočuli a začali priestupkové konanie.

Mikulec zdôraznil, že budú postupovať rázne voči tým, ktorí porušili nariadenia. Momentálne podľa neho analyzujú zozbieraný materiál, na základe ktorého sa začnú ďalšie konania.

"Je to absolútne neférové, nezodpovedné, necitlivé voči ostatným," komentoval poslancov i ďalších ľudí, ktorí prišli na zhromaždenie bez rúška.

Ako však podotkol, nie je možné identifikovať všetkých zúčastnených. Rovnako pripomenul ľuďom, že nosenie rúšok je na ich zodpovednosti a v ich záujme.

Policajt je po ošetrení v poriadku

Počas protestov utrpel zranenie aj policajt, spôsobila ho pyrotechnika. Ako priblížil Mikulec, črepina policajta poranila blízko oka. Po ošetrení je v poriadku.

Incident sa podľa polície stal krátko pred 16.00, kedy prišli poriadkové jednotiek pred hlavnú bránu Úradu vlády, kde mali zabrániť účastníkom zhromaždenia vo výtržnostiach.

"Po príchode na miesto sa policajti rozmiestnili pozdĺž tam umiestnených zábran, pričom následne z davu doposiaľ neznáma osoba hodila do policajta poriadkovej jednotky neznámy pyrotechnický predmet," informuje polícia.

Predmet mal explodovať v bezprostrednej blízkosti tváre policajta a spôsobil mu tržnú ranu v oblasti líca.

Vyšetrovateľ začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu útoku na verejného činiteľa. Páchateľovi hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na 12 až 25 rokov.

"Obvinenie konkrétnej osobe doposiaľ vznesené nebolo, vyšetrovanie v súčasnej dobe pokračuje," uvádza polícia.

Zranenie chlapca

Minister reagoval tiež na informácie o zranení chlapca, ktorý sa zúčastnil na proteste. Pripustil, že ho mohlo spôsobiť značkovacie strelivo.

​Tisícky ľudí vyšli v utorok do ulíc protestovať proti vláde Igora Matoviča a opatreniam prijatým pre pandémiu nového koronavírusu, a to napriek platnému núdzovému stavu a zákazu zhromažďovania sa.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.