Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.11.2020, 12:25

Naď odmieta obvinenia: Opicami som nazval extrémistov vešajúcich sa na plot

Minister obrany Jaroslav Naď hovorí, že jeho vyjadrenie bolo vytrhnuté z kontextu.

Naď odmieta obvinenia: Opicami som nazval extrémistov vešajúcich sa na plot
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Minister obrany Jaroslav Naď odmieta obvinenia, že by hanlivo zovšeobecňoval ľudí, ktorí sa zúčastnili na protestoch počas 17. novembra.

Po stredajšom rokovaní vlády pred novinármi uviedol, že vo vlákne online diskusie konkrétne reagoval na extrémistov, ktorí zaútočili na políciu a snažili sa narušiť verejný poriadok.

"Ak niekto toto vytrhne z kontextu a sú to, bohužiaľ, aj konkrétni novinári, tak klame a používa hoaxy," zdôraznil minister.

"Ja som opicami nazval len tých, ktorí zranili policajtov a ktorí sa vešali na plot úradu vlády," vyhlásil Naď. Podľa neho je zmysel jeho statusu úplne jasný, ak sa použije ako celok, nielen časť z neho.

Za klamstvo označil aj vyhlásenia o tom, že posielal na protestujúcich armádu.

Prítomnosť a pripravenosť Vojenskej polície vysvetlil tým, že v prípade požiadavky zo strany polície sú ozbrojené sily pripravené v rámci svojich spôsobilostí prispieť k zabezpečeniu verejného poriadku.

Na sociálnej sieti sa objavil screenshot online diskusie, podľa ktorého minister obrany na otázku, prečo sa nesnaží upokojiť situáciu priamo na mieste protestov, odpovedá vetou: "Ja normálnych ľudí nevidím demonštrovať, iba opice, bitkárov, extrémistov a psychopatov."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.