Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.11.2020, 17:29

"Rišo, teraz budem osobný." Matovič tvrdí, že Sulík nesplnil domácu úlohu

Úlohu, ktorú nesplnil minister hospodárstva, zadal premiér svojej dcére.

"Rišo, teraz budem osobný." Matovič tvrdí, že Sulík nesplnil domácu úlohu
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Premiér Igor Matovič tvrdí, že minister hospodárstva Richard Sulík nesplnil "domácu úlohu," ktorú mu dal minulý týždeň.

Matovič požiadal Sulíka, aby prišiel do nedele s riešením, ako od 1. decembra znížiť medián nových prípadov pod 500 a zároveň otvoriť prevádzky. Ak by šéf SaS úlohu splnil, premiér by mu prenechal riadenie koronakrízy. 

Sulík na pláne pracuje

"Pravdu povediac, myslel som si, že sa pochlapí. Že ukáže, že nevie len nekonštruktívne búrať ako malý nezodpovedný chlapec. Bohužiaľ, nevydalo. Je pondelok poobede a ani chýru ani slychu o alternatívnom pláne strany SaS," uviedol premiér na sociálnej sieti. 

Úloha prišla po tom, ako Sulík podľa slov Matoviča "sabotoval" plán komunitného testovania. 

"Ako sme už niekoľkokrát povedali, plán predstavíme v priebehu tohto týždňa. Richard Sulík na ňom už dlhšie pracuje," reagovala pre HN na premiérov status hovorkyňa ministerstva hospodárstva Katarína Matejková.

Premiér nechce čakať

Matovič však uviedol, že už nemôžeme dlhšie čakať. "Dvadsať ľudí denne umiera, ich život nepočká," hovorí predseda vlády.

"Takže, konečná. Keďže pán minister úplne odignoroval legitímne danú úlohu, nemôžu ľudia viac na jeho nekonanie doplácať," pokračuje.

Matovič dodáva, že odteraz až do momentu, kým neklesne počet pozitívne testovaných ľudí na minimum, sa nenechá vyrušovať žiadnym "podrazom" zo strany SaS.

Tvrdí, že sa ním nebude zaoberať a ani na neho reagovať. 

Úlohu zadal dcére

Úlohu, ktorú nesplnil minister hospodárstva, zadal premiér svojej 11-ročnej dcére. Matovič dodal, že nevie, kto súboj ideí vyhrá, ale vie, kto ho už prehral. 

Na záver požiadal Sulíka, aby nerobil "podrazy" voči koaličným partnerom. 

"Rišo, teraz budem osobný. Celý čas v politike som Ťa mal vlastne rád. Vždy. Aj keď si si zo mňa robil posmešky, aj keď si huckal svojich ľudí proti nášmu hnutiu. Ja som to nerobil, nikdy. Nikdy sme neurobili nič také, že by sme médiám posunuli informáciu o SaS, ktorá by vám mohla ublížiť. Vy ste to urobili opakovane. Nevadí, čo bolo bolo," podotkol predseda vlády. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.