Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.11.2020, 00:00

Slovenský národný záujem: Ako podporovať inovácie

Už vo štvrtok 19. novembra sa v štúdiu HNtelevízie stretnú hostia, ktorí budú diskutovať na témy inovácií.

Slovenský národný záujem: Ako podporovať inovácie

Tento rok nám pripravil veľa nových situácii, na ktoré musel každý z nás reagovať a prispôsobiť sa im. Blížime sa ku koncu roka ovplyvneného pandémiou, a teraz nastáva čas analyzovať a plánovať ďalšie smerovanie v našom štáte.

Preto Vám Hospodárske noviny prinášajú tretí ročník úspešnej konferencie Slovenský národný záujem 2020, kde sa prostredníctvom online prenosu, v troch dieloch stretnú popredné osobnosti z politiky, biznisu a spoločenského života.

Už vo štvrtok 19. novembra od 10-tej sa v štúdiu HNtelevízie stretnú hostia, ktorí budú diskutovať na témy inovácií. Predplatitelia HNkonta môžu diskusiu sledovať v priamom prenose (link na sledovanie nižšie)

Naše pozvanie prijali:

  • Peter Balík, generálny riaditeľ Sekcie inovácií, strategických investícií a analýz na Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie
  • Michal Kardoš, Slovenská asociácia pre inovatívnu ekonomiku
  • Ľudovít Paulis, štátny tajomník rezortu školstva
  • Peter Kolesár, partner Civitta Slovakia (Neulogy)

Témy diskusie:

  • Ako chce štát podporovať práve inovatívne priemyslu? Budú preň nové a cielené podpory? A ktoré sa dajú využiť aj z tých doterajších?
  • Aké nové profesie si to vyžiada? Prípadne ako zmeniť systém vzdelávania tak, aby sme boli schopní produkovať ľudí, ktorých takéto firmy vedia zamestnať?
  • Ako všeobecne podporovať už mladých ľudí, ktorí majú dobré nápady? Ako im v tom vedia pomôcť školy, ako samotný štát?
  • Ako vie štát firmám pomôcť presadiť sa na medzinárodných trhoch? Dokáže im cielene otvoriť dvere k investorom, do firiem, kam by sa inak nedostali?

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 3% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.