Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.11.2020, 15:39

Matovič o boji s pandémiou: Bolo by super, keby sme sa dali všetci zaočkovať

Premiér zároveň kritizoval všetkých, ktorí veria hoaxom o očkovaní.

Matovič o boji s pandémiou: Bolo by super, keby sme sa dali všetci zaočkovať
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Premiér Igor Matovič na Facebooku vyvracia opakovane prezentovaný hoax o tom, že očkovanie proti koronavírusu bude povinné. 

"Nikdy sme ako vláda nad povinným očkovaním vážne neuvažovali," tvrdí premiér. Na stranu by to však podľa neho pomohlo. "Samozrejme, bolo by skvelé a úplný sen epidemiológov pre zvládnutie pandémie, aby sa dali zaočkovať vakcínou všetci."

To, že by sa na Slovensku dali zaočkovať všetci je však podľa neho nepravdepodobné. Dôvodom podľa premiéra je, že veľa ľudí verí hoaxom. "Za takej situácie je, myslíme si, omnoho lepšie pre dosiahnutie úspechu, poctivo ľuďom vysvetľovať prínos očkovania," dodal.

​Premiér ďalej napísal, že vláda bude aj naďalej presviedčať ľudí, aby sa ich prišlo dať zaočkovať najviac. Robiť to chcú silou argumentov a ľuďom chcú vysvetliť, že očkovanie nie je len o osobnej slobode, ale o ochrane zdravia druhých ľudí.

"Rozhodnutie zaočkovať sa, nás takto prinúti zamyslieť sa nad tým, či náš život je a musí zostať len o ochrane našej slobody, alebo chvíľami aj o ochrane zdravia a životov iných, áno aj, cudzích ľudí," napísal.

Premiér však na záver skonštatoval, že vie, že sa napokon veľa ľudí aj tak zaočkovať nedá. "Nuž, môže nám to byť mnohým ľúto, ale bude to ich slobodná voľba. A dôkaz toho, že sme ich nedokázali presvedčiť," uzavrel.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.