Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.11.2020, 10:38

Droba kritizuje opatrenia: Testovanie sme podstúpili, aby sa otvorila ekonomika, nie kostoly

Bratislavský župan kritizuje, že viaceré podniky musia byť zatvorené, ale kostoly otvoriť môžu.

Droba kritizuje opatrenia: Testovanie sme podstúpili, aby sa otvorila ekonomika, nie kostoly
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Bratislavský župan Juraj Droba (SaS) kritizuje včera schválené uvoľňovanie opatrení, ktoré ohlásil premiér Igor Matovič po rokovaní pandemickej komisie vlády. 

Podľa nich môžu byť od pondelka otvorené kostoly, divadlá a kiná s polovičnou kapacitou. Otvoriť môžu aj športové prevádzky ako sú fitnescentrá či plavárne. V nich však môže byť len šesť ľudí.

Naopak, deti naďalej zostanú doma a do škôl pôjdu len tie zo sociálne slabého prostredia, ktoré nemajú možnosť vzdelávať sa doma.

​Práve v tom vidí Droba problém. "Ekonomika nám padá na hlavu a firmy, ktoré ako tak prežili prvú vlnu, čakajú, či ich druhá dorazí," apeluje župan a kritizuje otváranie kostolov.

"Otvoreniu divadiel sa teším, kiná mi prídu v tejto situácii nepodstatné, ale budiž. Ale otvorené kostoly? Naozaj sú medzi top tromi prioritami?"

"Turizmus zachránime len ťažko, ale gastro a šport ešte môžeme. Ale to by sme tie reštaurácie a kaviarne museli otvoriť. Veriaci sa konečne môžu ísť pomodliť, ale deti sa do školy nesmú ísť učiť," dodal.

Droba naznačil, že za tým že školy ostávajú zatvorené nemusia byť názory odborníkov, ale osobné spory. "Budem veľmi nahnevaný, keď sa potvrdí, že za zatvorením škôl nie je konzílium odborníkov, ale osobné pomsty."

Dôvodom majú byť aj súčasné spory v koalícii medzi premiérom Matovičom a šéfom SaS Richardom Sulíkom. "Deti nedostávajú vzdelanie, napriek tomu, že minister školstva má riešenia, ako by sa do škôl vrátiť mohli. Problém asi je, že nie je zo „správnej“ strany," napísal Droba. Minister školstva Branislav Gröhling je rovnako ako on zo Sulíkovej SaS.

​To, čo sa v krajine deje je podľa bratislavského župana desivé a podnikatelia sú na kolenách. "Ešte šťastie, že môžeme ísť aspoň do toho kostola a našou návštevou naplno rozpumpovať ekonomiku," uzavrel.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.