Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.11.2020, 18:01 Aktualizované dňa 13.11.2020 o 20:04

Remišová kritizuje Matovičove zmeny názorov. Dlhodobo sa takto fungovať nedá, odkazuje

Veronika Remišová tvrdí, že treba urobiť všetko preto, aby vláda dosiahla otvorenie škôl.

Remišová kritizuje Matovičove zmeny názorov. Dlhodobo sa takto fungovať nedá, odkazuje
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Strana Za ľudí nerozumie, na základe čoho sa otvárajú niektoré zariadenia a iné nie, "a už vôbec nie, prečo pre školy platí limit šesť detí a pre iné zariadenia a podujatia platí 50 percent kapacity". Uviedla to ministerka investícií a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová. Hovorí, že partneri nepredvídateľne menia názory, ktoré nemajú prediskutované.

"Radi by sme pracovali s partnermi, ktorí sa držia toho, čo povedali pred týždňom, alebo aspoň včera, a nie nepredvídateľne menili názory, ktoré nemajú prediskutované. Dlhodobo sa takto fungovať nedá. Nerozumieme, na základe čoho sa otvárajú niektoré zariadenia a iné nie, a už vôbec nie, prečo pre školy platí limit šesť detí a pre iné zariadenia a podujatia platí 50 percent kapacity," skonštatovala.

Remišová si zároveň myslí, že najväčšou prioritou pre krajinu by malo byť vzdelávanie. "Mali by sme urobiť všetko preto, aby sme otvorili školy. Nielen pre kvalitné vzdelanie našich detí, ale aj ich zdravý vývoj a spoločenský kontakt. Zameškané vzdelanie a sociálne odlúčenie sa nedá doplatiť žiadnou kompenzáciou," dodala.

Vicepremiérka však podľa premiéra Igora Matoviča nebola na rokovaniach konzília odborníkov ani pandemickej komisie. "Keď nepríde, nerozumie, nevyčítam jej to a vysvetlím jej to," reagoval predseda vlády na tlačovej konferencii po rokovaní pandemickej komisie.

​Pandemická komisia vlády schválila návrh premiéra Matoviča, aby sa s obmedzením kapacít otvorili kiná, divadlá i kostoly, ako aj ďalšie prevádzky. Od pondelka 16. novembra by mohli byť otvorené divadlá, kiná a kostoly s maximálnou kapacitou 50 percent, fitnescentrá a plavárne s maximálne šiestimi osobami na 15 metrov štvorcových. Spustiť by sa mohla podľa Matoviča aj Slovenská hokejová liga a prvá futbalová liga, zatiaľ ale bez divákov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.