Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.11.2020, 15:17

"Urevaný nácek." Mazurek sa rozčúlil na poslanca SaS, sotil doňho pri rečníckom pulte

Miroslav Žiak sa počas prejavu Milana Mazureka vybral za ním k rečníckemu pultu. Mal so sebou papier s nápisom "Urevaný nácek."

Poslanec SaS Miroslav Žiak sa v parlamente počas rozpravy dostal do potýčky s poslancom ĽSNS Milanom Mazurekom. A nezostalo iba pri slovách, Mazurek dokonca sotil pri rečníckom pulte do svojho parlamentného kolegu.

Žiak sa počas prejavu Mazureka vybral za ním k rečníckemu pultu. Mal so sebou papier s nápisom "Urevaný nácek." "Poď sem," zavolal Mazurek na Žiaka.

Bola to reakcia na to, že Mazurek v rozprave obviňoval členov vlády Igora Matoviča, že sú fašisti.

"Nápis ho podnietil ešte väčšmi rozprávať počas jeho rozpravy o tom, že my sme fašisti. Najskôr sa na mňa zahnal, následne prišiel za mnou a strčil do mňa spôsobom takým, že ako rozhodca by som udelil minimálne žltú kartu, následne prišiel ochrankár Suja (poslanec ĽSNS Miroslav Suja, pozn. red.) a vytrhol mi môj papier surovo z rúk," napísal poslanec Žiak na sociálnej sieti Facebook.

Tým sa však spor neskončil. Žiak tvrdí, že zo strany poslancov ĽSNS prišli vyhrážky. Odkazovali mu, že nebude doma v bezpečí.

"Ako uviedol poslanec Pollák (poslanec OĽaNO Peter Pollák), mám si vraj požiadať políciu o ochranu mojej osoby. Čo myslíte, mám žiadať políciu?" napísal poslanec SaS.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.