Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.11.2020, 13:34

Silnie tlak na odstúpenie Matoviča. Petíciu podpísalo už 50-tisíc ľudí

Exminister spájanie so záujmi konkrétnej politickej strany odmieta, nevylučuje ani zber podpisov za predčasné voľby.

Silnie tlak na odstúpenie Matoviča. Petíciu podpísalo už 50-tisíc ľudí
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Petícia za odstúpenie Igora Matoviča z postu premiéra má už 50-tisíc podpisov. Informuje o tom bývalý minister školstva Juraj Draxler, ktorý ju pred tromi týždňami inicioval.

​Vzhľadom na zákaz hromadných podujatí v súvislosti so šíriacim sa koronavírusom považuje Draxler, ktorý šéfoval rezortu školstva v rokoch 2014 až 2016 ako nominant Smeru, podpis petície za "najúčinnejší spôsob, ako môžu občania masovo vyjadriť nespokojnosť s tým, čo sa okolo nás deje."

Petícia Matovičovi vyčíta vystupovanie nevhodné pre premiéra, zlyhávanie v boji s koronavírusovou pandémiou a jej ekonomickými následkami, tolerovanie kontaktov na organizovaný zločin a správanie s prvkami sexuálneho predátorstva u šéfa koaličnej strany a tiež neplnenie predvolebných sľubov.

Ďalší vývoj podľa Draxlera závisí od počtu podpisov. Pri ich dostatočnom množstve exminister nevylučuje, že by na budúci rok mohol zorganizovať zber podpisov v uliciach. Avšak už nie za odstúpnie Matoviča, ale rovno za predčasné voľby.

"Situácia na ne síce ešte nevyzrela, ale vzhľadom na to, že sa štýl vládnutia ani po mesiacoch nemení, v krátkom čase tu môže byť naozaj silný dopyt po zmene," vyjadril sa Draxler. Spájanie so záujmi konkrétnej politickej strany odmieta.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.