Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.11.2020, 09:26

Teroristi vo Viedni neútočili muníciou zo Slovenska, tvrdí polícia

Polícia uviedla, že v lete zachytila informáciu, že sa podozrivé osoby z Rakúska snažili nakúpiť muníciu na našom území.

Teroristi vo Viedni neútočili muníciou zo Slovenska, tvrdí polícia
Zdroj: TASR/Ronald Zak

Teroristi vo Viedni neútočili muníciou zo Slovenska. Informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

"Slovenská polícia v lete zachytila informáciu, že sa podozrivé osoby z Rakúska snažili nakúpiť muníciu na našom území. Nákup sa im však zrealizovať nepodarilo," uviedla s tým, že informáciu hneď poslali rakúskym kolegom.

"Viac sa k danej veci vyjadrovať nebudeme, aby sme neohrozili vyšetrovanie v Rakúsku," doplnila.

Rakúsky denník Heute informoval, že muž so svojím známym údajne v polovici júla vycestoval na Slovensko, aby si zaobstaral muníciu do útočnej pušky typu AK-47 (kalašnikov).


Podľa odborníka sa však vo Viedni nestrieľalo z kalašnikova, ale z juhoslovanskej útočnej pušky M70.

S týmto názorom spolumajiteľa Hunter Clubu - Verejná strelnica Miroslava Chrenka súhlasí aj predseda predstavenstva Združenia vlastníkov strelných zbraní Legis Telum Ľudovít Miklánek.

K streľbe v centre Viedne neďaleko synagógy na ulici Seitenstettengasse a k útokom na ďalších piatich miestach prišlo v pondelok (2. 11.) večer.

Útočníkom bol podľa polície 20-ročný Kujtim Fejzulai, ktorý mal rakúske aj severomacedónske občianstvo. Rakúsky minister vnútra oznámil, že páchateľ bol stúpencom organizácie Islamský štát.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.