Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.11.2020, 18:22

Remišová: Druhé kolo testovania by malo byť len v okresoch, kde je zlá situácia

Presnú hranicu na určenie toho, kde treba robiť druhé kolo, musia podľa nej stanoviť epidemiológovia.

Na základe výsledkov prvého plošného testovania a ich analýzy epidemiológmi strana Za ľudí podporuje druhé kolo testovania v regiónoch, kde boli výsledky zlé a kde treba identifikovať ďalších ľudí, ktorí môžu vírus prenášať.

​Uviedla to predsedníčka strany a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová.

Presnú hranicu na určenie toho, kde treba robiť druhé kolo, musia podľa nej stanoviť epidemiológovia. „Tam, kde bol výsledok dobrý, treba zachovať platné opatrenia a určite nepoľaviť,“ skonštatovala.

Upozornila na výsledky, z ktorých vyplýva, že v niektorých okresoch je miera pozitívne testovaných pod 0,3 percenta, a to najmä v Bratislave, no napríklad v okrese Čadca je podiel pozitívne testovaných nad tri percentá.

„Pri druhom kole testovania by sme mali efektívne využívať kapacity, ktoré máme, a sústrediť pozornosť na najproblematickejšie okresy, kde sú evidentne horšie výsledky. Testovať by sme mali teda najmä v problémových okresoch. Otázka je, kde si stanovíme hranicu,“ dodala šéfka Za ľudí.

Počas víkendového plošného testovania odhalili 38 359 nakazených osôb z celkovo testovaných 3 625 332 ľudí. To je 1,06 percenta. Informoval o tom premiér Igor Matovič (OĽANO) po pondelkovom rokovaní vlády.

O tom, či a v akej miere sa bude realizovať druhé kolo celoplošného testovania, má rokovať ústredný krízový štáb na svojom pondelkovom zasadnutí.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.