Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.11.2020, 15:54

V Bratislave navrhujú zredukovať odberné miesta. Prichádzajú doslova jednotlivci, tvrdí Kusý

V bratislavskej mestskej časti Nové Mesto je záujem o testovanie nízky.

V Bratislave navrhujú zredukovať odberné miesta. Prichádzajú doslova jednotlivci, tvrdí Kusý
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Zredukovanie odberných miest na menší počet, najmä na miestach, kde sa ich na jednej adrese nachádza viac, navrhuje starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý.

Dôvodom je podľa neho nízky záujem ľudí o testovanie.

"Od rána obieham odberné miesta. Na väčšine z nich za posledné hodiny prichádzajú nie stovky, nie desiatky ľudí, ale doslova jednotlivci," uviedol Kusý.

Ako dodal, napriek tomu musia na odberných miestach dobrovoľníci, zdravotníci, vojaci aj policajti "mrznúť a čakať", kým im "skončí šichta" o 21.30 h.

Starosta sa pýta, aký má zmysel, ak majú na jednej adrese viac odberných miest, aby tam ľudia naďalej mrzli. Navrhuje, aby sa takéto miesta zredukovali.

"Všetci, s ktorými som sa o tom rozprával, súhlasia. Len vojaci s dôvetkom, že o tom musia rozhodnúť vyššie šarže. Ak na samosprávu hodili väčšinu roboty pri príprave aj samotnej realizácii testovania, mohli by nám veriť aj v tom, že ak sa škrtne pár odberných miest tam, kde sú tri alebo štyri na jednej adrese, samotné testovanie to neohrozí," uviedol Kusý.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.