Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.11.2020, 13:13

Matovič sa ospravedlnil tým, ktorí boli donútení prísť na test: Prepáčte mi, nebolo to myslené v zlom

Premiér zdôvodnil svoj krok zodpovednosťou voči starým ľudom, chorým či voči zdravotníkom.

Matovič sa ospravedlnil tým, ktorí boli donútení prísť na test: Prepáčte mi, nebolo to myslené v zlom
Zdroj: HN/Akos Cséplö

Premiér Igor Matovič sa tiež ospravedlnil ľuďom, ktorí nešli na celoplošné testovanie z vlastnej vôle, ale napríklad z hľadiska zamestnania tam boli donútení ísť.

Zdôvodnil to však zodpovednosťou voči starým ľudom, chorým či voči zdravotníkom. "Nechceli sme dopustiť, aby nemocnice kľakli na kolená a museli sme zavádzať vojnovú medicínu," vyhlásil.

"Je mi ľúto vašich pocitov. Ale hovorí sa, že sloboda bez zodpovednosti vedie k anarchii. Prepáčte mi, že sme vás donútili ísť na test," hovorí.

Matovič hovorí, že to nebolo myslené v zlom, ale v záujme všetkých.

Premiér tiež vyzval ľudí, ktorí boli v rámci víkendového celoplošného testovania pozitívne testovaní, aby aj s rodinou dôsledne dodržali desaťdňovú karanténu.

Tiež, aby dali vedieť všetkým, s ktorými boli v kontakte. Ľudí s negatívnymi výsledkami testu požiadal, aby naďalej dodržiavali opatrenia.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí vyhlásil, že projekt celoplošného testovania sa jednoznačne podaril.

Verí, že sa krivku nakazených na ochorenie COVID-19 na Slovensku podarí výrazne sploštiť. Má nádej, že Slovensko zakročilo v posledný čas, keď sa to dalo ešte urobiť.

"Toto je niečo, s čím sa Slovensko zapíše do histórie. Ľudia sa dokázali vzoprieť pandémii," skonštatoval šéf rezortu zdravotníctva.

Premiér i jednotliví ministri zároveň vyzvali tých, ktorí sa ešte neboli testovať, aby tak ešte v nedeľu urobili. Odberné miesta sú momentálne podľa ich slov vyťažené menej ako v sobotu a netvoria sa ani dlhé rady.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.