Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.10.2020, 17:46

Matovič pripustil, že v niektorých regiónoch nebude druhé kolo testovania

Premiér si myslí, že účet za prvé a druhé kolo testovania bude približne toľko ako jeden deň tvrdého lockdownu.

Matovič pripustil, že v niektorých regiónoch nebude druhé kolo testovania
Zdroj: TASR

Premiér Igor Matovič pripustil, že v niektorých regiónoch by sa budúci víkend nemuselo konať ďalšie pretestovanie.

"Musíme sa pozrieť na výsledky. Môže sa stať, že v niektorých okresoch bude pozitivita taká nízka, že by teoreticky nemuselo mať zmysel druhé pretestovanie, ale zatiaľ to berme tak, že všade druhé kolo bude a teoreticky z toho vypadne niekoľko okresov s extrémne dobrými číslami," vysvetlil Matovič.

​Premiér si myslí, že účet za prvé a druhé kolo testovania bude približne toľko ako jeden deň tvrdého lockdownu. Pripomenul, že všetko nie je o peniazoch, prvoradé je podľa neho zdravie ľudí.

Poďla ministra obrany sa definitívne o druhom kole rozhodne v pondelok na rokovaní krízového štábu po vyhodnotení víkendového celoplošného testovania.

Matovič zdôraznil, že od pondelka bude polícia viac kontrolovať povinnú karanténu, keďže po celoplošnom testovaní pribude veľké množstvo nakazených.

Do testovania je podľa ministra obrany nasadených viac ako 40-tisíc ľudí po celom Slovensku, z toho vyše 6000 vojakov, 5000 policajtov, 113 hasičov a takmer 15-tisíc zdravotníkov. Súčasťou operácie je tiež takmer 10-tisíc administratívnych pracovníkov, 250 príslušníkov finančnej správy, ako aj približne 4-tisíc dobrovoľníkov. Pomáha aj 33 príslušníkov ozbrojených síl z Rakúska a 200 zdravotníkov z Maďarska.

Nasadených je podľa ministra obrany 1856 vozidiel, ktoré cirkulujú po Slovensku, ktoré dopĺňajú materiál a presúvajú personál. Od piatka podľa jeho slov najazdili viac ako pol milióna kilometrov, pričom prepravili materiál, ktorý pozostával zo 4100 paliet a vyskladnili materiál, ktorý vážil 4300 ton.

Okrem toho v prospech zabezpečenia operačného spojenia vytvorili 5000 komunikačných liniek pre odberné miesta a systém ich okamžitého vyrozumenia z veliteľstva.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.