Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.10.2020, 15:50

Penta zasiahne do testovania: nasadí 800 zamestnancov svojich nemocníc a polikliník

Problémom pri celoplošnom testovaní, ktoré vláda plánuje na najbližší víkend, je práve zdravotnícky personál.

Sieť súkromných nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare, ktoré patria do skupiny Penta Hospitals International, pomôže štátu pri celoplošnom testovaní na koronavírus približne 800 zamestnancami.

Informovala o tom komunikačná špecialistka tejto nemocničnej siete Jana Fedáková s tým, že väčšina z týchto zamestnancov sú zdravotníci.

​V nemocniciach a poliklinikách tejto siete sa samotné testovanie zdravotníkov a hospitalizovaných pacientov uskutočnilo počas štvrtka 29. októbra a piatka.

"Z doterajších štatistík vyplýva, že paradoxne na covid pracoviskách, kde sú hospitalizovaní suspektní pacienti a pacienti s potvrdeným koronavírusom, je najnižšia incidencia ochorenia u zdravotníkov," spresnila Fedáková. Doplnila, že je to dané vysokou disciplínou pri dodržiavaní preventívnych opatrení.

"Masívne, ale cielené testovanie týchto zraniteľných skupín má veľký význam, práve na takýto typ testovania by sme sa mali zamerať," uviedol generálny riaditeľ tejto nemocničnej siete Vladimír Dvorový.

​Problémom pri celoplošnom testovaní, ktoré vláda plánuje na víkend 31. októbra a 1. novembra, je práve zdravnotnícky personál. K včerajšiemu večeru ho bolo k dispozícii 63 percent. To bol dôvod, prečo prezidentka Zuzana Čaputová dnes vyhlásila, že cieľ operácie Spoločná zodpovednosť pretestovať celé Slovensko je nedosiahnuteľný.

Premiér Igor Matovič sa však dnes vyjadril, že naďalej dôveruje slovenským zdravotníkom a dúfa, že obsadenosť zdravotným personálom sa dnes ešte výrazne zvýši.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.