Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.10.2020, 13:58

Čo nastane, ak sa nestihnú všetci otestovať? Naď tvrdí, že o povinnej karanténe sa rozhodne v nedeľu

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes premiéra požiadala, aby bolo testovanie vykonané tam, kde je to potrebné a možné.

V nedeľu zasadne vláda a prijmeme adekvátne opatrenia, vyhlásil Jaroslav Naď v súvislosti s tým, že či bude povinná karanténa desať dní pre ľudí, ktorí sa neotestujú prípadne nestihnú otestovať.

V relácii na rádiu Expres reagoval minister aj na vyhlásenie prezidentky Zuzany Čaputovej o tom, že celoplošné testovanie sa nedá uskutočniť.

​"Mrzí ma to, pretože slová prezidentky vyzneli skôr tak, akoby odrádzala ľudí od toho sa dať testovať. Som myslel, že prezidentka skôr vyzve zdravotníkov, aby prišli pomôcť," povedal Naď. Podľa neho sa stále hlási množstvo zdravotníkov, preto v tejto chvíli nie je možné povedať presný počet.

"Mrzí ma to, pretože slová prezidentky vyzneli skôr tak, akoby odrádzala ľudí od toho sa dať testovať. Som myslel, že prezidentka skôr vyzve zdravotníkov, aby prišli pomôcť," povedal Naď. Podľa neho sa stále hlási množstvo zdravotníkov, preto v tejto chvíli nie je možné povedať presný počet.

Čaputová dnes premiéra požiadala, aby bolo testovanie vykonané tam, kde je to potrebné a možné. "Zároveň žiadam, aby boli podmienky zákazu vychádzania upravené," doplnila v súvislosti s tým.

"Žiadam zrušiť kategorizovanie občanov na tých, ktorí majú priepustku v negatívnom teste a tých, na ktorých nevyšlo," zdôraznila prezidentka.

"Umožnime ľuďom, aby sa dobrovoľne otestovali. Občania využite toto testovanie vo vašej obci, ak máte možnosť a to v záujme ochrany zdravia," povedala na záver Čaputová.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.