Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.10.2020, 10:22

Celoplošné testovanie: Slovensku pomôže rakúska armáda, pošle nám vojenských medikov

Rakúski vojaci budú pomáhať najmä pri testovaní.

Slovenským vojakom budú počas najbližšieho víkendu pomáhať aj príslušníci rakúskych ozbrojených síl. Na svojom dnešnom rokovaní na to dala na návrh ministra obrany Jaroslava Naďa súhlas vláda.

Rakúski vojaci budú pomáhať na našom území so zabezpečovaním celoplošného testovania. "Príslušníci ozbrojených síl Rakúskej republiky pôsobiť v celkovom počte 50 vojenských medikov spolu s príslušníkmi ozbrojených síl Slovenskej republiky na území Slovenskej republiky," informuje v materiáli rezort obrany.

Príslušníci rakúskej armády budú pomáhať počas víkendu na odberných miestach a zároveň pomôžu našim vojakom aj po testovaní.

"Následne budú pomáhať ozbrojeným silám Slovenskej republiky odstraňovať následky núdzového stavu," dodal rezort obrany.

Celoplošné testovanie prebehne na Slovensku už počas najbližšieho víkendu 31. 10. a 1. 11., počas ďalšieho víkendu by mala prebehnúť druhá fáza.

​Minister obrany Jaroslav Naď aj premiér Igor Matovič včera priznali, že na odberné miesta stále chýba značná časť zdravotníckeho personálu, čo môže ohroziť hladký priebeh testovania. 

Aby lekárov a ďalších zdravotníckych pracovníkov motivoval, ponúkol včera premiér špeciálnu odmenu 500 eur pre tých, ktorí budú vykonávať odbery počas oboch dní.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.