Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.10.2020, 10:00

Odhalia ďalšie veľké ryby? Na špeciálnej prokuratúre vypovedá bývalý topfunkcionár NAKA

Bernard Slobodník odišiel z polície minulý rok po tom, čo sa jeho meno objavilo v šifrovanej aplikácii Threema.

Zásah NAKA
Zdroj: TASR

Na Úrad špeciálnej prokuratúry do Pezinka dnes dorazil bývalý vysokopostavený člen NAKA Bernard Slobodník. Sprevádzal ho advokát Daniel Lipšic. Informoval o tom portál tvnoviny.sk.

Slobodník odišiel z polície minulý rok po tom, čo sa jeho meno objavilo v šifrovanej aplikácii Threema. Šéfoval Národnej jednotke finančnej polície NAKA.

„Idem sem na jeden úkon. Nebudem ho bližšie špecifikovať, aby nebolo zmarené vyšetrovanie," povedal novinárom bývalý minister vnútra Daniel Lipšic, ktorý potvrdil, že zastupuje Slobodníka. Podľa Lipšica bude bývalý funkcionár NAKA vypovedať v pozícii svedka.

Lipšic tvrdí, že výpoveď Slobodníka priamo nesúvisí s výpoveďou exšéfa kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovíta Makóa.

"V súčasnosti je tu atmosféra, že je možné stíhať aj veľké ryby, nikto nestojí nad zákonom," uviedol Lipšic s tým, že nechcel priamo špecifikovať, či k tomu prispeje aj Slobodníkova výpoveď.

Dodal, že vďaka inštitútu spolupracujúceho obvineného je možné teraz odkrývať "obrovskú chobotnicu korupcie, ktorá v tomto štáte fungovala na úrovni polície, justície a politiky."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.