Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.10.2020, 14:45 Aktualizované dňa 27.10.2020 o 16:35

Naď sa ospravedlnil za chybný leták a predstavil podrobnosti k testovaniu: kedy a ako prebehne?

K dispozícii bude 4 901 odberných tímov a viac ako päťtisíc odberných miest. Štát bude odporúčať harmonogram podľa abecedy.

Naď sa ospravedlnil za chybný leták a predstavil podrobnosti k testovaniu: kedy a ako prebehne?
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Celoplošné testovanie sa uskutoční v sobotu a nedeľu od 7.00 do 22.00. Informoval o tom minister obrany Jaroslav Naď s tým, že "posledný ster je naplánovaný na 21:30, aby do 22.00 mohli ľudia odísť."

​Upozornil, že všetky domácnosti dostanú zrejme zajtra leták, kde je informácia, že testovanie prebehne aj v piatok. S jeho distribúciou začali ešte pred zmenou plánu. Naď sa za chybu ospravedlnil.

Štát bude odporúčať, aby sa na harmonogram odberov využilo abecedné poradie, samosprávy si to však môžu upraviť napríklad podľa ulíc.

K dispozícii bude 4 901 odberných tímov a viac ako päťtisíc odberných miest. Nie v každej obci bude odberný tím, bude sa to týkať tých menších.

"Postupne sa nám napĺňa celková štruktúra jednotlivých odberných miest," hovorí minister s tým, že obciam sa vo veľkom darí zohnať aj zdravotníkov po vlastnej linke. Neskôr dodal, že sa darí napĺňať aj kapacity tímov z hľadiska zdravotníkov. "Verím, že to dáme dokopy, aj keď to nie je jednoduché," povedal.

​Minister potvrdil, že ochranné pomôcky aj dezinfekciu poskytnú ozbrojené sily v adekvátnom množstve. "Prosím samosprávu, aby nám pomohla," hovorí. Zároveň prosí samosprávy, aby zabezpečili ochranné pomôcky pre svojich administrátorov. V prípade, že sa to nebude dať, pomôžu ozbrojené sily. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.