Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.10.2020, 18:12

Slovenský bloger zomrel v sanitke na Covid-19. Krátko pred smrťou pred chorobou varoval

Pár hodín pred smrťou natočil video, v ktorom hovoril, že koronavírus nie je obyčajná chrípočka.

Slovenský bloger zomrel v sanitke na Covid-19. Krátko pred smrťou pred chorobou varoval
Zdroj: Reprofoto/ Facebook/ Jozef Kmeťo

V pondelok podľahol covidu-19 bloger Jozef Kmeťo. Niekoľko hodín pred svojou smrťou nakrútil video, v ktorom pred chorobou varuje a všetkých vyzýva na nosenie rúšok.

"Nikdy sa nenechajte ovplyvňovať ľuďmi, ktorí neveria na koronavírus," hovorí Kmeťo v odkaze, ktorý sa šíri po sociálnych sieťach.

Štyridsaťsedemročný bloger rómskeho pôvodu zomrel podľa manželky v sanitke pri prevoze do nemocnice.

Na svojom facebookovom profile vydal krátko pred cestou do nemocnice video, v ktorom upozorňuje na to, že koronavírus "nie je obyčajná chrípočka".

Vyzýva ostatných, aby nosili rúška a nebrali chorobu na ľahkú váhu. "Dnes ma berie sanitka do nemocnice, pretože moje dýchanie sa veľmi zhoršilo. Neviem, ako dopadnem, ale chcel som vám to povedať. Chráňte sa," hovorí Kmeťo.

"Najhoršie na celej situácii je, že na ňu doplácajú nevinní ľudia. Ja som koronavírus a jeho dôsledky nikdy nepodceňoval, napriek tomu som takto dopadol," upozornil na vážnosť situácie Kmeťo.

Pôsobil napríklad na slovenskom blogu Sme.sk, neskôr aj na blogu iDNES.cz. Bol zakladateľom a prevádzkovateľom rómskeho rádia Redakcia R1.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.