Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.10.2020, 13:06 Aktualizované dňa 23.10.2020 o 13:23

Ak o tri týždne nezačne pokles, zostáva len kompletný lockdown, naznačil Matovič

Premiér tvrdí, že celoplošné testovanie obyvateľstva by sa mohlo na číslach koronavírusu prejaviť približne o tri týždne.

Ak o tri týždne nezačne pokles, zostáva len kompletný lockdown, naznačil Matovič
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Premiér Igor Matovič naznačil, že ak po troch týždňoch nebude viditeľný pokles nových prípadov koronavírusu, príde úplný lockdown. 

Podľa neho bude na Slovensku v najbližších dvoch týždňoch počet infikovaných narastať a môžeme prekročiť aj hranicu 4-tisíc. 

​Matovič tvrdí, že celoplošné testovanie obyvateľstva by sa mohlo na číslach koronavírusu prejaviť približne o tri týždne. Uviedol to v relácii Rádia Expres Braňo Závodský Naživo.

"Čiže o tri týždne chceme vidieť začiatok poklesu, ak nie, tak už nám zostane len kompletný lockdown," uviedol na záver diskusie moderátor. "Povedali ste to oveľa lepšie, ako by som to povedal ja," súhlasil s ním premiér. 

"Pozrime sa po Európe, čo sa dialo počas prvej vlny. Jediné riešenie, ktoré krajiny ponúkali, keď nemáte vakcínu, je lockdown. To znamená všetci doma minimálne na tri týždne a utlmenie šírenia vírusu," tvrdí Matovič.

Dodáva, že na antigénové testovanie na Slovensku je nové riešenie, ktoré nám môže pomôcť. Výrazne väčšiu mieru slobody si podľa neho užívajú otestovaní ľudia. "Tí, ktorí pretestovaní nie sú, budú de facto v karanténe," podotkol.

Premiér verí, že testovanie zaberie a vyhneme sa úplnému lockdownu. "Na to však potrebujeme maximálnu účasť a to, aby testy boli urobené čo najlepšie," doplnil. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.