Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.10.2020, 08:27 Aktualizované dňa 23.10.2020 o 08:54

Kováčikovi dočasne pozastavili od štvrtka výkon funkcie

Zatiaľ nie je rozhodnuté a známe, či dozorový prokurátor podá návrh na väzobné stíhanie na Špecializovaný trestný súd v Pezinku.

Prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková rozhodla o dočasnom pozastavení výkonu funkcie špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika od štvrtka 22. októbra. Informovala o tom hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Zatiaľ nie je rozhodnuté a známe, či dozorový prokurátor podá návrh na väzobné stíhanie na Špecializovaný trestný súd v Pezinku.

​"V súčasnosti prebiehajú s obvinenými osobami procesné úkony a vzhľadom na ich charakter a obsah sa nebudeme v tomto štádiu konania k veci bližšie vyjadrovať. ÚŠP poskytne stanovisko po tom, čo to procesná situácia umožní. Pripomíname, že vo veci naďalej platí informačné embargo, ktoré na vec uvalil dozorový prokurátor," zopakovala štvrtkové stanovisko hovorkyňa.

​Kováčika vyšetrovateľ obvinil okrem zločinu prijímania úplatku aj zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a z pokračovacieho zločinu zneužitia právomoci verejného činiteľa v súbehu s prečinom ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti. Včera o tom informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Národná kriminálna agentúra pri štvrtkovom zásahu v Bratislave zadržala aj Norberta Pakšiho.

Toho vyšetrovateľ obvinil zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zo zločinu zneužitia právomoci verejného činiteľa v súbehu s prečinom ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti a z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku v súbehu s prečinom ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

Podľa medializovaných informácií Pakši je vysokopostavený policajný funkcionár špeciálneho útvaru, ktorý mal na starosti odpočúvanie. Obvinenia súvisia so spoluprácou s bratislavskou zločineckou skupinou takáčovci.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.