Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.10.2020, 11:12

Kolíková reaguje na zadržanie Kováčika: Nedôvera v prokuratúru sa prehlbuje

Podľa ministerky spravodlivosti je o to dôležitejšie vybrať kvalitného generálneho prokurátora.

Kolíková reaguje na zadržanie Kováčika: Nedôvera v prokuratúru sa prehlbuje
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Ministerku spravodlivosti SR Máriu Kolíkovú (Za ľudí) medializované informácie o zadržaní špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika nijako netešia.

Takáto skutočnosť podľa nej prehlbuje nedôveru v prokuratúru. Informoval o tom hovorca Ministerstva spravodlivosti Peter Bubla.

​Ak by sa v prípade Kováčika preukázali podozrenia zo spájania trestných činov, znamenalo by to podľa nej hlboké spreneverenie sa poslaniu, ktoré má napĺňať.

"Takáto skutočnosť prehlbuje nedôveru v prokuratúru, ak človek na jej čele je trestne stíhaný, pričom on sám má v zásadnej kompetencii trestne stíhať tých, ktorí sa dopustili trestných činov," doplnila Kolíková.

Ďalej uviedla, že je momentálne o to potrebnejšie sústrediť sa na voľbu nového generálneho prokurátora, "aby na čele prokuratúry stál človek, ku ktorému máme veľkú dôveru, že bude statočný".

Spolu so špeciálnym prokurátorom zadržala NAKA podľa informácií HN aj zastupujúceho riaditeľa Úradu zvláštnych policajných činností Norberta Pakšiho.

Hroziť by im malo obvinenie v súvislosti so zločineckou skupinou takáčovci, ktorej mali pomáhať.

Kováčik je objektom kritiky už dlho. Jednak za svoju údajnú nečinnosť, keď vo viac ako 60 prípadoch, ktoré dozoroval, podal jedinú obžalobu. A tiež pre kauzu Threema Mariana Kočnera, v ktorej sa spomínal ako človek, cez ktorého sa Kočner snažil ovplyvňovať trestné stíhania. Najavo vyšlo aj jeho údajné prepojenie na Norberta Bödöra.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.