Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.10.2020, 15:52

Firmy nad 5-tisíc zamestnancov môžu personál testovať samy, splniť musia jednu podmienku

Spoločnostiam rozdá antigénové testy rezort obrany.

Firmy nad 5-tisíc zamestnancov môžu personál testovať samy, splniť musia jednu podmienku
Zdroj: TASR/Miroslava Mlynárová

Firmy a spoločnosti, ktoré zamestnávajú viac ako 5-tisíc zamestnancov, budú môcť svoj personál testovať v rámci vlastných kapacít mimo celoplošného testovania obyvateľstva.

Antigénové testy im dodá rezort obrany. Podmienkou je, aby spoločnosti výsledky testovania poskytli Národnému centru zdravotníckych informácií. Informovala hovorkyňa Ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

"Firmy a spoločnosti sa v prípade záujmu o testovanie budú môcť registrovať prostredníctvom formulára na stránke zriadenej k celoplošnému testovaniu. Tá bude v prevádzke už čoskoro," priblížila hovorkyňa.

Vo vlastnej réžii sa môžu otestovať aj ambulancie polikliniky a laboratóriá, rovnako však platí povinnosť poskytnúť výsledky NCZI.

Celoplošné testovanie obyvateľov Slovenska sa má konať od 30. októbra do 1. novembra a 6. až 8. novembra, vždy od piatka do nedele. Má byť dobrovoľné, môžu sa na ňom zúčastniť všetci od desiatich rokov.

Testovať sa budú môcť ľudia na ľubovoľnom odbernom mieste v čase 8.00 – 12.00 h a 13.00 – 20.00 h, nemusí to byť v mieste trvalého bydliska.

Miestnosti majú byť dezinfikované, na poriadok majú dozerať policajti a vojaci. Testujúci personál bude vopred testovaný.

Vzorky potrebné na testovanie bude odoberať len zdravotnícky personál. Vzorky budú bezpečne zlikvidované.

Počas piatka a víkendu (23. – 25. 10.) bude pilotné testovanie v okresoch Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín a Bardejov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.