Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.10.2020, 13:16 Aktualizované dňa 20.10.2020 o 14:12

Akcie NAKA v dvoch mestách: zadržali štyri osoby podozrivé z korupcie

Vyšetrovanie sa týka reštitučných konaní na Slovenskom pozemkovom fonde.

Akcie NAKA v dvoch mestách: zadržali štyri osoby podozrivé z korupcie
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Štyroch podozrivých z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti zadržala Národná kriminálna agentúra pri dvoch akciách, pri ktorých zasahovala v Poprade a Bratislave. Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

NAKA zasahovala súbežne pri dvoch akciách s krycím názvom TERRA v Bratislave a Zemepán v Poprade.

"Zadržali sme štyroch podozrivých z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti. Vyšetrovanie sa týka reštitučných konaní na Slovenskom pozemkovom fonde," poznamenal Slivka.

Ide o reštituované pozemky v katastri obcí Vrbov, Veľká Lomnica, Nová Lesná, Žakovce a mesta Svit. Ich výmera je najmenej 684 500 štvorcových metrov.

"Podozriví sú spájaní s kladným vybavením navrátenia pozemkov. Za zabezpečenie kladného vybavenia reštitučnej náhrady mali požadovať úplatok 40 percent z výmery," povedal Slivka. Ako dodal, pozemky mali následne previesť na blízke osoby a majetkovo alebo personálne prepojené spoločnosti.

"V súčasnosti prebiehajú potrebné procesné úkony, zatiaľ nie je nikto obvinený," dodal Slivka.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.