Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.10.2020, 09:52

Dozvuky nepovoleného protestu v Bratislave: Dve osoby čelia obvineniu, hrozí im 12 až 25 rokov

Muži hádzali do policajtov kamene a dlažobné kocky.

Dozvuky nepovoleného protestu v Bratislave: Dve osoby čelia obvineniu, hrozí im 12 až 25 rokov
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Trest odňatia slobody na 12 až 25 rokov hrozí v prípade preukázania viny v zmysle zákona dvom mužom v súvislosti s incidentom, ku ktorému došlo počas zhromaždenia pred Úradom vlády uplynulý víkend.

Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

​Vyšetrovateľom odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave bolo v tejto súvislosti začaté trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu útoku na verejného činiteľa spáchaného za krízového stavu.

"Obvineniu z uvedeného trestného činu už čelia dvaja muži: 31-ročný Martin J. z okresu Poprad a 31-ročný Pavel R. štátny občan Českej republiky. Podľa zabezpečenej dôkaznej situácie obvinení muži v sobotu krátko pred 16.00 h po príchode vodného dela pred Úrad vlády začali hádzať kamene a dlažobné kocky do policajtov velených do bezpečnostného opatrenia," uviedla polícia.

Konanie za núdzového stavu

Hodené predmety opakovane zasiahli policajtov do prilby na hlave, hrude a viacerých miest na tele.

"Muži sa tohto konania dopustili za krízovej situácie – núdzového stavu vyhláseného uznesením vlády. Policajti mužov obmedzili na osobnej slobode v priebehu uvedeného zhromaždenia, a eskortovali na príslušné policajné oddelenie," poznamenala polícia.

Návrh na väzobné stíhanie

Vyšetrovateľ Policajného zboru zároveň predložil spis prokurátorovi s cieľom spracovania návrhu na väzobné stíhanie obvinených. S podnetom na väzobné stíhanie sa prokurátor stotožnil.

Ultras fanúšikovia v sobotu protestovali pred Úradom vlády. Žiadali odstúpenie premiéra Igora Matoviča, zároveň nesúhlasili ani s opatreniami proti šíreniu nového koronavírusu.

Zasiahla proti nim polícia, ktorá použila slzný plyn a vodné delá. Niekoľko osôb bolo zadržaných, zranených bolo viacero osôb.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.