Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.10.2020, 00:00

Má gastro šancu na prežitie? Okienkový predaj nedáva zmysel, hovorí šéf Medusy

  • Sprísnenie opatrení v boji proti pandémii zasiahlo výrazne gastro sektor a reštaurácie.
  • Prečo okienkový predaj nedáva zmysel a je neefektívny?
  • Ako by mal štát reštauráciám pomôcť tak, aby to bolo rozumné?
  • O nových opatreniach a ich dopadoch sme sa v HNtelevízii rozprávali so šéfom siete reštaurácii Medusa Petrom Šteckom.

Nové opatrenia výrazne zasiahli najmä reštaurácie. Zákazníka už nemôžu obslúžiť vo vnútri. Ostávajú im teda terasy, okienkový predaj, alebo donáška domov. Otázkou teda ostáva, či v takomto režime budú vedieť stravovacie zariadenia prežiť.

„Okienkový predaj nedáva ekonomicky žiaden zmysel,“ hovorí v rozhovore pre HNtelevíziu majiteľ reštauračnej siete Medusa a člen iniciatívy Zachráňme gastro Peter Štecko.

Dodáva, že nechce aby sa takýmito skratkami riešila situácia v gastro zariadeniach. Už začiatkom septembra pritom sieť zavrela prvé prevádzky, keďže už vtedy sa zaviedlo obmedzenie otváracej doby do 22-tej hodiny. Večerné bary a diskotéky sú zavreté už dlhšie.

Napriek tomu budú okienkový predaj zavádzať aj oni. Je to však najmä kvôli zamestnancom, ktorí nechcú nečinne sedieť doma. Aj pre ich psychické zdravie je lepšie, aby ostali v pracovnom režime. Priznáva, že súčasné záchranné opatrenia ho potešili.

„Veľmi veľa firiem a veľmi veľa reštaurácií už je úplne na hrane. To znamená, že ak by opatrenia neprišli, tak nášmu segmentu hrozil totálny kolaps a bankrot.“

Upozorňuje, že podstatné je aj to, ako rýchlo sa pomoc podnikateľom dostane. Kým väčšie podniky majú celé ekonomické oddelenia, v gastre sú aj podniky s jedným či dvomi zamestnancami. Tí teda nebudú mať také kapacity, zaoberať sa žiadosťami o podporu.

To, že opatrenia vláda predstavila rýchlo hodnotí pozitívne. „Považujem to za dobrý krok,“ dodáva s tým, že vláda si zrejme uvedomuje, že segment je na kolenách.

„Pokles 40 percent je v gastre úplný brutál. To je v podstate na hrane existencie,“ hovorí o ďalšom opatrení Štecko. Ministerstvo dopravy totiž predstavilo pomoc, ktorá sa odvíja od ušlých tržieb. Podľa neho by tá hranica mala byť nastavená inak. Možno už na 15 percentnom poklese tržieb.

Zároveň tvrdí, že sa tu stále pracuje s predstavou, že leto bolo pre reštaurácie úspešné a mohli zlepšiť svoje zisky. „Štatistický úrad vykázal v júni a v júli rasty 106 percent v porovnaní s minulým rokom. Tá situácia bola naozaj úplne odlišná. Ja disponujem dátami, ktoré sme spracovali do analýzy našej iniciatívy, ktorá zastupuje tisíc reštaurácií a 10-tisíc zamestnancov, teda hovorím za masu ľudí. Tie príbehy z leta sú úplne odlišné, ako tvrdí Štatistický úrad.“

Rovnaká štatistika pritom tvrdí, že tržby v apríli boli 60 percent napriek tomu, že v tom mesiaci boli gastro prevádzky zatvorené. Štecko tvrdí, že tá štatistika je jednoducho zlá a vláda by z nej nemala vychádzať. Predpokladá, že ide o chybný zber dát.

Kmeňových zamestnancov Medusa prepustiť nemusí. Za posledný rok však má o 20 percent zamestnancov menej. Nenaberali teda sezónne pozície a keď niekto z firmy odíde sám, už za neho nehľadajú náhradu.

„Vyzerá to tak, že si všetkých zamestnancov vieme udržať do konca decembra,“ hovorí s tým, že plán prepúšťať nemajú. A verí, že v apríli sa už začne fungovať normálne a tržby budú pomaly stúpať.

Celý rozhovor si pozrite vo videu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.