Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.10.2020, 14:25 Aktualizované dňa 15.10.2020 o 15:20

Sulík: Pochybujem, že o zatváraní prevádzok rozhodla pandemická komisia

Richard Sulík tvrdí, že ani sám nevie, kde vzniklo rozhodnutie zavrieť reštaurácie, fitnes centrá, divadlá či kiná.

Sulík: Pochybujem, že o zatváraní prevádzok rozhodla pandemická komisia
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Bolo by rozumné nastaviť taký proces, aby o tom, čo bude zatvorené, rozhodovali ľudia, ktorí za to ponesú politickú zodpovednosť. Uviedol to dnes minister hospodárstva Richard Sulík.

"Ani sám vám neviem povedať, kde vzniklo rozhodnutie zavrieť reštaurácie, fitnes centrá, divadlá a kiná. Na koaličnej rade to nebolo, na vláde to nebolo," tvrdí minister.

​Sulík pochybuje o tom, že o zatváraní prevádzok rozhodla pandemická komisia. "Už sme zažili, že povedali nejaké číslo hostí na svadbe, do dnes neviem z akého titulu do toho vstúpil premiér a oznámil zvoľnenia. Na základe toho sa tie ohniská ešte rozšírili," hovorí. 

Sulík: Ponúka som stretnutie

Minister tvrdí, že sa nechce vyjadrovať k útokom premiéra na jeho osobu. Dodáva, že Matovičovi ponúkal aj stretnutie, na ktoré však nereagoval. 

Sulík sa vyjadril aj k stredajšej tlačovej konferencii premiéra a ďalších ministrov, kde predstavili pomoc pre podnikateľov zasiahnutých pandémiou.

Tvrdí, že Matovič vynechal z tejto aktivity rezort hospodárstva. Dodal, že v kompetencii jeho ministerstva zostáva preplácanie nájmov, vodiči autobusov a športovci. 

"Všetky ostatné opatrenia, ktoré sa ešte len teraz idú robiť, si zobral na starosť premiér. Preto poprosím smerovať všetky ďalšie otázky na neho," uviedol. 

Spor kvôli novým opatreniam

Spor medzi premiérom a ministrom hospodárstva sa začal cez víkend. Sulík počas rokovania krízového štábu vyjadril nesúhlas so zatváraním prevádzok a žiadal dáta, kde sa ľudia nakazili. 

Matovič Sulíka označil za človeka, ktorý podrazil Slovensko a SaS odporučil nájsť si nového lídra

Premiér spomenul SaS aj pri dnešnom oznámení rekordného počtu nakazených. "Osobne sa obávam devastačných následkov bludov šírených stranou SaS na ochotu ľudí zomknúť sa a spoločne zabrať voči nášmu skutočnému nepriateľovi," poznamenal.

Sulík následne uviedol, že ho mrzí, že premiér odignoroval jeho návrhy z leta kontrolovať hranice.

Tvrdí, že navrhoval, aby na Slovensko mohol prísť len ten, kto má negatívny test, pendler, vodič nákladného auta alebo človek, ktorý sa dá otestovať na hranici.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.