Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.10.2020, 16:23

Súd vytýčil termín pojednávania s Kočnerovou pravou rukou Ághom

Ágh doteraz figuroval v kauze, kde už koncom februára neprávoplatne odsúdili bývalého riaditeľa televízie Pavla Ruska a podnikateľa Mariana Kočnera ako obvinený.

Súd vytýčil termín pojednávania s Kočnerovou pravou rukou Ághom
Zdroj: TASR

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku vytýčil termín hlavného pojednávania so Štefanom Ághom v kauze dvoch televíznych zmeniek TV Markíza na 20. novembra.

Pôvodne sa malo konať vo veci 19. novembra. Vyplýva to z aktualizovaného rozpisu činnosti ŠTS.

​Obžalobu v tejto veci podal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Ján Šanta 22. júna.

Ágh doteraz figuroval v kauze, kde už koncom februára neprávoplatne odsúdili bývalého riaditeľa televízie Pavla Ruska a podnikateľa Mariana Kočnera ako obvinený.

Ágha, označovaného v kauze Gamatex za pravú ruku Mariana Kočnera, vylúčili na samostatné konanie.

Počas procesu s neprávoplatne odsúdenou dvojicou vypovedal ako svedok v júli 2019.

Rozsudky pre Kočnera a Ruska 

ŠTS 27. februára uznal Kočnera a Ruska za vinných z falšovania zmeniek TV Markíza. Odsúdil ich na 19-ročný trest odňatia slobody.

Kočner dostal aj peňažný trest 10-tisíc eur. Rozsudok nebol právoplatný. Odsúdení už vtedy avizovali odvolanie, bude tak rozhodovať Najvyšší súd SR. Odvolací súd vytýčil nedávno termín verejného zasadnutia s dvojicou na 10. a 11. novembra.

Kočner a Rusko podľa obžaloby prokurátora po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom Ághom, ktorého trestnú vec vylúčili na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky.

Mali ich predložiť ako prílohy na vydanie platobných rozkazov. Získali by tak 69 miliónov eur.

Obvinenie z vraždy 

Kočner bol na začiatku septembra neprávoplatne senátom ŠTS oslobodený z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Obvinený je aj v kauze spoločnosti Gatex z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku.

Rusko s troma osobami zo slovenského podsvetia je zase obžalovaný aj z objednávky vraždy svojej exspoločníčky Sylvie Klaus-Volzovej.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.