Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.10.2020, 17:25 Aktualizované dňa 12.10.2020 o 18:38

Matovič hovoril o odchode Sulíka z vlády. Šíri bludy, povedal

Matovič dnes na brífingu spochybňoval viaceré výroky Richarda Sulíka v súvislosti s pandémiou.

Matovič hovoril o odchode Sulíka z vlády. Šíri bludy, povedal
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Rozbroje medzi premiérom Igorom Matovičom (OĽaNO) a jeho podpredsedom vlády Richardom Sulíkom (SaS) pokračovali aj dnes podvečer.

Premiér sa rozhodol zorganizovať brífing, na ktorom vyvracal Sulíkove vyjadrenia súvisiace s pandémiou koronavírusu. 

Okrem toho, že Sulík "už nie je jeho priateľom," Matovič už dnes ráno povedal, že strana SaS by si mala nájsť dôstojnejšieho reprezentanta.

"Tliachaniny"

Jej súčasný predseda v nedeľu spochybnil rozhodovanie ústredného krízového štábu o opatreniach proti šíreniu koronavírusu. Nový spor medzi koaličnými lídrami sa rozhorel už včera.

Sulík vyjadrenia pandemickej komisie na sociálnej sieti označil za "tliachaniny". Jej členom sa preto dnes premiér menovite ospravedlňoval. 

Nie je podľa neho pravda, že komisia "strieľa od pasu", ako napísal Sulík. Predstavil preto dáta, ktorými sa riadi ako komisia, tak krízový štáb. Medzi nimi počet pozitívnych prípadov, počet nakazených nad 65 rokov či počet hospitalizovaných. 

"Podpredseda žije vo vlastnom svete, keď si myslí, že v nemocniciach máme iba dvakrát viac ľudí. Len treba prísť na to rokovanie. Šíri bludy," povedal Matovič.

Testovanie na hraniciach 

"My robíme chybu, že tých virológov počúvame, toto zaznelo dnes na vláde," komentoval vyjadrenie predsedu SaS Matovič. 

Reagoval tiež na Sulíkovo vyjadrenie o tom, že sa počas leta malo testovať na hraniciach, ako to on navrhoval.

"Testujeme veľmi veľa, ale aj keď tých 15-tisíc dosiahneme, vtedy budeme v prvej desiatke na svete, bolo by to len osem percent z tých ľudí, čo nám chodili denne cez hranice a to by sme museli všetky testy minúť tam," reagoval Matovič.

"Myslím si, že ten vývoj krivky by mu mohol nastaviť zrkadlo, ak tú krivku v dostatočne krátkej dobe nezlomíme dole, tak verím, že si bude spytovať svedomie, že zbytočne nabudil podstatnú časť ľudí na Slovensku, aby nerešpektovali pravidlá a ľudia budú kvôli tomu trpieť. Keď nakoniec tie obchody budeme musieť zavrieť, tak na to obchodníci ťažko doplatia."

"Ak to takto dopadne, tak by som od neho očakával, že by tu vládu dobrovoľne opustil," dodal Matovič. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.