Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.10.2020, 14:10

Sulík sa dostal do sporu s Matovičom. Sú to tliachaniny, odkázal premiérovi kvôli prísnym opatreniam

Igor Matovič v reakcii na sociálnej sieti napísal, že sú ľudia, ktorí sa aj v mimoriadne ťažkej situácii nevedia správať ako zodpovední politici.

Sulík sa dostal do sporu s Matovičom. Sú to tliachaniny, odkázal premiérovi kvôli prísnym opatreniam
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Šéf SaS Richard Sulík sa dostal opäť do sporu s premiérom Igorom Matovičom. Dôvodom sú prísne opatrenia, ktoré navrhuje pandemická komisia. Sulík to dnes počas rokovania vlády spochybnil.

​Rokovania krízového štábu označil za komplikované. "Sme rázne proti tomu, aby boli zavreté reštaurácie. Nevidíme dôvod ani zatvárať fitness centrá. Prekvapilo ma, že nikto z odborníkov nemá dáta. My nevieme koľko ľudí sa nakazilo vo fitku, reštaurácii či v divadle," povedal Sulík.

Matovič v reakcii na sociálnej sieti napísal, že sú ľudia, ktorí sa aj v mimoriadne ťažkej situácii nevedia správať ako zodpovední politici.

"Hoci majú povinnosť byť na Ústrednom krízovom štábe, prídu tam na chvíľu, nevypočujú si argumenty ... v pohode si odídu na obedík, hoci koniec zasadnutia najdôležitejšieho krízového štábu je v nedohľadne ... a idú sa opäť hrať na pekných pred médiá ako počas prvej vlny," reagoval premiér na Sulíka.

"To naozaj si nedokážeme uvedomiť, že primitívne útoky v médiách na ľudí z Pandemickej komisie a Ústredného krízového štábu (ešte počas jeho zasadnutia) výrazne znižujú šancu, že ľudia budú následne ochranné opatrenia dodržiavať? To naozaj si neuvedomujeme, že na to ľudia doplatia životmi?" pokračoval Matovič. Situácia sa ešte viac vyostrila po tom, ako Sulík komentoval Matovičov status.

"Igor, pandemická komisia, ktorá nemá základne dáta o tom, koľkí sa kde nakazili, len strieľa od pásu a presne tomu tie dnešné tliachaniny zodpovedali," písal Sulík.

"Keby si si aspoň našiel chvíľu času ... a z tých 6 hodín by si tam aspoň chvíľu bol ...," reagoval Matovič.

Status na Facebooku
Zdroj: Facebook Igora Matoviča

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.