Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.10.2020, 13:50 Aktualizované dňa 08.10.2020 o 14:52

Naď prezentoval závažné podozrenia. Hovoril o predražovaní a podal trestné oznámenie

Počas rekonštrukcie bývalého ústavu v Novej Polianke malo podľa ministra prísť napríklad k predražovaniu stavebných prác, projektu či fakturovaniu nerealizovaných prác.

Naď prezentoval závažné podozrenia. Hovoril o predražovaní a podal trestné oznámenie
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Ministervo obrany podalo trestné oznámenie v súvislosti s rekonštrukciou budovy bývalého Vysokošpecializovaného ústavu pre pľúcne choroby v Novej Polianke, z ktorej má byť hotel. Informoval o tom minister obrany Jaroslav Naď.

Beztrestne realizovali šialenosti

Ústav zatvorili po 60 rokoch za ministra obrany Smeru Martina Glváča ešte v roku 2016. V tom istom roku však už nový šéf rezortu Peter Gajdoš, nominant SNS, transformáciu zastavil. O pár mesiacov ju však opäť povolil.

Rekonštrukcia budovy niekdajšieho ústavu podliehala rezortnej akciovej spoločnosti Horezza, ktorá ju má v správe. "Viacerí generálni riaditelia (spoločnosti Horezza, pozn. red.) v minulosti beztrestne realizovali šialenosti s majetkom štátu," povedal Naď.

Došlo k predražovaniu

Plánované náklady na rekonštrukciu sa podľa Naďa postupne navyšovali na súčasných 5,8 milóna eur, čo však zrejme ešte nebude finálna suma.

Zhotoviteľom stavebných prác, ktoré predstavujú najvyššiu položku z nákladov - vyše 3,5 milióna eur, sa po prieskume trhu zo štyroch uchádzačov stala spoločnosť Hastra zo Žiliny.

​Počas rekonštrukcie malo podľa Naďa prísť napríklad k predražovaniu stavebných prác, projektu či fakturovaniu nerealizovaných prác. "Bola to rekonštrukcia pod kuratelou nominantov SNS," zdôraznil Naď.

Ministerstvo obrany preto dnes podalo na Generálnu prokuratúru trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre podozrenia zo spáchania viacerých trestných činov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.