Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.10.2020, 11:57

Alkohol povýšili nad ľudský život. Polícia zasiahne na Orave, hrozí tvrdými pokutami aj väzením

Situáciu v regióne na severe Slovenska chce riešiť aj premiér Igor Matovič.

Alkohol povýšili nad ľudský život. Polícia zasiahne na Orave, hrozí tvrdými pokutami aj väzením
Zdroj: TASR - Miroslava Mlynárová

Región Oravy je momentálne najviac zasiahnutý epidémiou koronavírusu zo všetkých na Slovensku. Len v okrese Námestovo pribudlo včera 43 nových prípadov.

​"Infikovaných novým koronavírusom je už viac ako 1300 obyvateľov. Počty neklesajú, majú stúpajúcu tendenciu," informuje na Facebooku polícia. 

Rýchle šírenie nákazy vysvetľuje najmä tým, že ľudia v regióne nedodržiavajú platné bezpečnostné nariadenia. "Napriek zákazu organizujú svadobné hostiny, rodinné oslavy a hromadné kamarátske stretnutia," popísali policajti.

Tí sa rozhodli pristúpiť k ráznym opatreniam. "Keďže svojim konaním zaujali egoistický postoj ťažko uveriteľných rozmerov, ktorým povyšujú popíjanie alkoholu nad hodnotu ľudského života, Policajný zbor pristúpi k ráznym a okamžitým zvýšeným kontrolám."

Polícia bude vo veľkom posielať aj pokuty. "V prípade zistenia porušenia mimoriadnych nariadení budú občania sankcionovaní vo výške tisíc eur. Ak vo svojom konaní budú pokračovať, sankcia im bude udelená opätovne," varuje polícia s tým, že za nezodpovedné správanie hrozí ľuďom aj väzenie.

O možnosti sprísnenia režimu v  tomto regióne hovorí už aj premiér Igor Matovič. "V prípade ak by sa potvrdilo, že je pravdou, že ľudia na Orave ignorujú opatrenia a robia si svadby a oslavy a cestujú do Poľska, tak je na mieste sa zamyslieť nad tým, aby sme sprísnili režim v tomto regióne," povedal a dodal, že situáciu bude riešiť s hlavným hygienikom Jánom Mikasom.

V stredu 7. októbra pribudlo 1 037 infikovaných, najviac v Bratislave. Celkový počet aktívnych prípadov je 10 316, čo je najviac od vypuknutia pandémie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.