Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.10.2020, 17:30

Núdzový stav rozdelil dvoch koaličných poslancov. Pozrite si diskusiu v HNtelevízii

  • V ďalšej časti diskusnej relácie HNtelevízie Uhol pohľadu diskutujú o druhej vlne koronavírusu Marián Viskupič a Michal Šipoš.

  • Kým Šípoš pri vyhlásení núdzového stavu stojí za premiérom, Viskupič tvrdí, že na jeho vyhlásenie bol ešte čas.

Zvládame ďalšiu vlnu pandémie a mohli sme sa na takúto situáciu lepšie pripraviť?

O tom v ďalšej časti relácie HNtelevízie Uhol pohľadu diskutoval predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš a predseda parlamentného výboru pre financie a rozpočet Marián Viskupič.

Napriek tomu, že sú obaja koaliční poslanci, majú odlišný názor na vyhlásenie núdzového stavu vládou. „Počet nakazených je takmer 900. Tá situácia je veľmi vážna na Slovensku a bolo by nezodpovedné zľahčovať túto situáciu,“ tvrdí Šipoš, ktorý upozornil na to, že núdzový stav je vyhlásený aj v susednom Česku.

„My ako strana sme prezentovali, že núdzový stav ešte nie je treba vyhlasovať. Teda, že tá situácia nie je ešte taká zlá a vyhlásenie núdzového stavu mohlo počkať,“ myslí si zase Viskupič.

Poslanci sa rozdielne pozerajú aj na prijaté opatrenia, ktoré majú výrazné ekonomické vplyvy. Ide teda najmä o zákaz hromadných podujatí nad 50 ľudí. To ovplyvňuje kultúru aj šport.

Celú diskusiu si môžete pozriete vo videu vyššie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.