Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.10.2020, 11:04

Jankovskej sa zhoršil zdravotný stav. Vo väzbe prerušila hladovku, je v nemocnici

Dôvodom prerušenia hladovky je prudké zhoršenie zdravotného stavu.

Jankovskej sa zhoršil zdravotný stav. Vo väzbe prerušila hladovku, je v nemocnici
Zdroj: TASR

Bývalá sudkyňa a štátna tajomníčka Monika Jankovská prerušila hladovku vo väzbe po dvadsiatich dňoch. Dôvodom je prudké zhoršenie zdravotného stavu. Informuje o tom portál topky.sk s tým, že Jankovská skončila v nemocnici na infúziách.

​​Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici 5. augusta rozhodol, že bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Janokovská obvinená z trestných činov podplácania a prijímania úplatku v kauze Búrka zostáva vo väzbe.

Potvrdil to aj Najvyšší súd, ktorý zároveň zamietol jej sťažnosť. "Keďže na rozdiel od prvej námestníčky generálneho prokurátora dospel k záveru, že trestné stíhanie pre skutky kvalifikované ako prijímanie úplatku a účastníctvo na trestnom čine zneužívania právomoci verejného činiteľa je opodstatnené a dôvody kolúznej a preventívnej väzby rovnako u nej naďalej pretrvávajú," uviedla vtedy Važanová.

Senát Najvyššieho súdu zároveň zrušil napadnuté uznesenie v časti týkajúcej sa Denisy Cvikovej obvinenej z prijímania úplatku. Jej žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu zamietol.

"Keďže na rozdiel od sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu dospel k záveru, že u nej dôvod kolúznej väzby nepominul," dodala Važanová. ŠTS v auguste žiadosti Cvikovej o prepustenie z väzby vyhovel.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.