Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.09.2020, 09:50 Aktualizované dňa 29.09.2020 o 11:36

S Volzovou nás zoznámil Čongi. Z Markízy utiekla takmer s plačom, vypovedal Kočner

Marian Kočner vypovedal v prípade prípravy vraždy Sylvie Klaus-Volzovej.

S Volzovou nás zoznámil Čongi. Z Markízy utiekla takmer s plačom, vypovedal Kočner
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

V kauze televíznych zmeniek nemá neprávoplatne odsúdený Marian Kočner informácie k skutku prípravy vraždy Sylvie Klaus-Volzovej, bývalej spoločníčky exriaditeľa televízie Markíza Pavla Ruska, ktorý je v tejto súvislosti obžalovaný.

"Neviem k skutku nič povedať," vypovedal pred senátom Okresného súdu Bratislava II v procese s obžalovaným exriaditeľom a spol.

Z obžalovaných v kauze Marian Kočner podľa svojich slov pozná Pavla Ruska, Mikuláša Černáka a Miloša Kaštana nepozná.

S ďalším obžalovaným Róbertom Lališom alias Kýblom sa stretol možno dva razy.

Zoznámil ich Čongrády

Poškodenú Klaus-Volzovú pozná. V novembri 2017 bol k skutku vypočutý, na výpoveď si však nepamätá.

Ani k stretnutiu Černáka s Pavlom Ruskom sa nevedel vyjadriť a nemá žiadnu vedomosť, že by sa takéto stretnutie malo uskutočniť v Banskej Bystrici.

Kočner ku kauze disponuje podľa vlastných slov len informáciami z médií.

S Klaus-Volzovou sa spoznal na konci roka 1997 alebo začiatkom roka 1998, keď ich zoznámil Peter Čongrády alias Čongi.

"Čongi sa s ňou poznal dlhšiu dobu," povedal. Okrem toho vypovedal aj k situácii v prípade pohľadávky v TV Markíza, o ktorú mal záujem.

"Dôležitá a zaujímavá je jedna vec. Pani Volzová ubezpečovala, že Pavla Ruska nemá v televízii nikto rád a, naopak, ona je u zamestnancov obľúbená a prejavila záujem televíziu viesť. My sme s vedením televízie nemali skúsenosti," povedal Kočner.

"Utiekla takmer s plačom"

Spomenul známu situáciu, ktorá nastala pri vstupe Kočnera do televízie, zhromaždenie stoviek ľudí na záchranu televízie.

Prekvapujúce podľa neho bolo, že za Klaus-Volzovú sa postavili len dvaja ľudia z Markízy. Pred zhromaždením odmietla vystúpiť.

"Dá sa povedať že z Markízy utiekla Volzová takmer s plačom," spomenul si svedok.

Vtedy podľa jeho slov nadobudol presvedčenie, že v podstate len nebola spokojná s postavením v televízii.

"Mala menšiu kanceláriu, menej hodnotné auto, dlhodobo sa snažila o ovládnutie Markízy a odvolať Pavla Ruska na valnom zhromaždení z funkcie," povedal.

Podľa jeho výpovede nikdy nespomenula, že má nejaký strach, že by ju niekto sledoval a vyhrážal sa jej. "Nechcem niekoho urážať. Pani Volzová sa sťažovala na všetko, na Pavla R., na zamestnancov,“ povedal.

Černák s Kaštanom sa priznali

Vraždu Klaus-Volzovej si mal objednať podľa obžaloby Pavol Rusko u Černáka, ktorý mal do nej zaangažovať bratislavskú skupinu sýkorovcov.

Prvé pojednávanie sa vo veci začalo koncom mája minulého roka. Kýbel rovnako ako Pavol Rusko účasť na príprave vraždy poprel. Černák a Kaštan sa k činu priznali.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.