Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.09.2020, 10:50 Aktualizované dňa 28.09.2020 o 12:17

Dve najväčšie univerzity budú učiť na diaľku. Rektori študentov vyzývajú na odchod z internátov

Dištančná forma výučby bude na obidvoch univerzitách trvať až do odvolania.

Dve najväčšie univerzity budú učiť na diaľku. Rektori študentov vyzývajú na odchod z internátov
Zdroj: TASR

Univerzita Komenského a Slovenská technická univerzita prejdú od 5. októbra na dištančnú výučbu.

Dôvodom je zhoršujúca sa pandemická situácia v súvislosti s ochorením COVID-19.

Zároveň obaja rektori dvoch najväčších slovenských univerzít vyzvali študentov, aby odišli z internátov. Informovali o tom v pondelok počas tlačovej konferencie.

Rektor Univerzity Komenského Marek Števček poznamenal, že o realizácii odbornej praxe študentov bude rozhodovať dekan fakulty.

"V prípade študentov končiacich ročníkov druhého stupňa štúdia alebo spojeného prvého a druhého stupňa štúdia môže dekan fakulty študentom povoliť individuálnu prácu v laboratóriu, kde môžu byť maximálne dve osoby naraz," priblížil rektor.

Izby na internátoch podržia

Dištančná forma výučby potrvá do odvolania. Podľa informácií HN už niektorým študentom STU prišla e-mailom informácia, že online vzdelávanie bude trvať celý zimný semester.

Odchod z internátov je zatiaľ pre študentov dobrovoľný. "Ak študenti zotrvajú na internátoch, tak na vlastné riziko," hovorí Števček. Tvrdí, že izby aj poradie študentom podržia. 

Študenti dostanú možnosť podpísať dodatok k ubytovacej zmluve, ktorým sa formálne neodubytujú z internátu, izba im bude podržaná, kým sa situácia nezlepší a nebudú sa môcť vrátiť. Dovtedy budú platiť minimálny udržiavací poplatok.

Na online výučbu prechádzajú aj v Trnave

Na dištančnú výučbu prechádza aj Fakulta masmediálnej komunikácie Univerzity Cyrila a Metoda v Trnave. 

Online budú prebiehať všetky prednášky a semináre s výnimkou prvých ročníkov, kde bude výučba prebiehať kombinovane. 

„Z dôvodu zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie sme sa rozhodli realizovať všetky prednášky dištančne. Túto formu výučby budeme realizovať do času, kým sa situácia s výskytom pozitívnych prípadov nového koronavírusu nezlepší,“ uviedla dekanka Ľudmila Čábyová. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.