Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.09.2020, 08:29 Aktualizované dňa 28.09.2020 o 13:17

Pri Veľkých Levároch sa vykoľajil nákladný vlak, doprava je odstavená

Pri udalosti sa nikto nezranil.

Pri Veľkých Levároch sa vykoľajil nákladný vlak, doprava je odstavená
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

Na železničnej trati Veľké Leváre - Závod v okrese Malacky sa vykoľajili dva vagóny nákladného vlaku. Železničná doprava je v oboch smeroch odstavená. Pri udalosti sa nikto nezranil. Na sociálnej sieti o tom informovali bratislavskí policajti.

"Dva vagóny nákladného vlaku, ktorý prevážal nerastné suroviny, sa z doposiaľ neznámych príčin vykoľajili," spresnili policajti. Dychová skúška u rušňovodiča vylúčila požitie alkoholu.

Pre cestujúcich zabezpečia náhradnú autobusovú dopravu.

Železničné priecestie v blízkosti nehody je neprejazdné, cestnú dopravu usmerňuje polícia. "Pri udalosti bola poškodená železničná trať, koľaje, časť nástupišťa, priecestia, ale aj cesty a celková škoda je predbežne odhadovaná v státisícoch eur," doplnili policajti.

Sprejazdnenie priecestia a znovuobnovenie železničnej dopravy bude podľa nich možné až po odstránení rozsiahlych následkov nehody.

Kvôli nehode museli zmeniť aj trasovanie medzinárodných vlakov. Spoje EC, ktoré smerujú od českých hraníc do Bratislavy, sú podľa informácií HN odkláňané cez Trnavu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.