Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.09.2020, 15:12

Prečo má Prievidza toľko nakazených? Našli nové ohnisko

​Hygienici zistili nové ohnisko nákazy v zariadení sociálnych služieb v Nitrianskych Sučanoch.

Prečo má Prievidza toľko nakazených? Našli nové ohnisko
Zdroj: HN/Alžbeta Pňačeková

Testovanie odhalilo v piatok v okrese Prievidza 46 pozitívne testovaných na nový koronavírus. Väčšina prípadov súvisí s dohľadanými kontaktmi.

​Hygienici zistili nové ohnisko nákazy v zariadení sociálnych služieb v Nitrianskych Sučanoch. Informovala o tom regionálna hygienička Zuzana Tornócziová.

"Väčšinu pozitívnych tvoria dohľadané kontakty, cielene dohľadané kontakty pri pozitívnych osobách. Pozitívne nám zostali celé rodiny, čiže ide o rodinné ohniská. V prvej vlne pandémie nám väčšinou nezostali pozitívne celé rodiny, ale jeden alebo dvaja ochoreli a ostatní boli negatívni," uviedla Tornócziová.

Ďalšie pozitívne prípady v okrese podľa nej súvisia s importom z Ukrajiny a Poľska. Hygienici zistili aj nové ohnisko nákazy v domove sociálnych služieb v Nitrianskych Sučanoch.

"Išlo o jedného klienta, ktorý bol hospitalizovaný v nemocnici s poliklinikou v Bojniciach a bol bez príznakov. Išiel na zákrok, preto mu preventívne spravili testy na COVID-19 a vyšiel pozitívny. Na základe toho sme dali otestovať personál zariadenia, kde nám vyšlo desať pozitívnych zamestnancov," priblížila Tornócziová.

Testy na nový koronavírus podľa nej podstúpilo v sobotu i 36 klientov zariadenia a hygienici čakajú na výsledky.

"V zariadení sa spravili všetky opatrenia, dezinfekcia priestorov, nariadili sme izoláciu, poučili sme personál, ako sa majú starať o klientov v osobných ochranných pomôckach. Zariadenie zostáva v karanténe desať dní," dodala regionálna hygienička.

Okres Prievidza zaznamenal za piatok druhý najvyšší počet pozitívnych prípadov. Viac (80) pribudlo len v hlavnom meste.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.