Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.09.2020, 13:27

Krajčí varuje: Dostali sme sa nad kritickú hranicu, máme exponenciálny rast

Podľa ministra sa však ešte stále dá situácia zvrátiť.

Krajčí varuje: Dostali sme sa nad kritickú hranicu, máme exponenciálny rast
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Minister zdravotníctva Marek Krajčí varuje, že počet prípadov na Slovensku prekonal kritickú hranicu, ktorou bolo 40 prípadov na 100-tisíc obyvateľov v priebehu dvoch týždňov.

"Tú Slovensko prekonalo pred pár dňami a po niekoľkých týždňoch konštantného reprodukčného čísla 1,156 nám stúplo na 1,206. Dostali sme sa do exponencionálnej fázy rastu," informuje minister.

Podľa jeho slov máme ešte pár týždňov, kým nám výrazne začnú rasť aj počty pacientov v nemocniciach. "Žiaľ, vymklo sa nám to z rúk," skonštatoval s tým, že je nevyhnutné prijať tvrdšie opatrenia.

​"V pondelok zasadá krízový štáb, verím, že prídu rázne opatrenia, hoci teraz sa to už bude zastavovať oveľa ťažšie a bude to trvať dlhšie. Ale stále ešte nie je prineskoro," dodal.

Minister zároveň vyzval ľudí, aby dodržiavali opatrenia a čo možno najviac sa vyhýbali osobnému kontaktu s inými ľudmi. 

Krajčí je už niekoľko dní v izolácií, nakoľko sa stretol s pozitívne testovanou osobou. Informuje, že jeho test bol negatívny. Napriek tomu je chorý a má horúčky. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.