Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.09.2020, 12:29

Droba kontruje Matovičovi: Nepokazili sme si to. Nenazývajme Slovákov nezodpovednými bláznami

Keď sa situácia zhoršuje vo svete, tak je podľa Drobu prirodzené, že to tak bude aj u nás.

Bratislavský župan Juraj Droba reagoval statusom na kritiku a ostré vyjadrenia premiéra Igora Matoviča, ktorý pripísal vysoký rast prípadov koronavírusu na Slovensku nezodpovednému správaniu sa ľudí. 

Podľa Drobu to je síce faktor, ale podstatné je niečo iné. "O tom, že jesenná vlna bude silnejšia, sme predsa hovorili už od leta," pripomenul mu župan s tým, že sa na to pripravovali.

Zároveň dodal, že rast prípadov nie je zvýšený len na Slovensku ale všade vo svete. "Netreba byť imunulógom, aby sme pochopili, že ak stúpajú prípady vo svete a máme otvorené hranice, tak začnú stúpať aj u nás. Nie je na mieste obviňovať občanov, že „kašľali“ na opatrenia a pokazili nám to," dodal.

​Súhlasí však s tým, že nie všetci boli zodpovední. "Niektorí boli nezodpovední a po uvoľnení opatrení sa správali ako odtrhnutí z reťaze. To však nie je dôvod hádzať všetkých do jedného vreca. Oveľa viac je totiž tých, ktorí sa obmedzujú v bežnom živote a pomáhajú blízkym či susedom," apeluje župan. 

Droba vyzýva Matoviča aj k tomu, aby zmenil svoju súčasnú rétoriku. Pripomína mu, že ľudia sú už unavení a chyby sa dejú. 

"Túžime opäť normálne žiť. Posledné, čo teraz pomôže, sú obvinenia, vyhrážky a šírenie paniky. Nemali by sme nazývať obyvateľov Slovenska nezodpovednými bláznami. Týmto len podnecujeme nenávisť a každé nové opatrenie môže mať, paradoxne, opačný efekt," vyzval Droba. 

Premiér Igor Matovič už včera po ohlásení vyše 400 nových prípadov napísal na Facebook status, kde skonštatoval, že "sme si to pokazili." 

Vysoký nárast prípadov v poslednom období pripísal najmä tomu, že ľudia prestali dodržiavať zavedené opatrenia. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.