Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.09.2020, 11:03

Matovič o rekordnom náraste: Preberám vedenie boja proti Covid-19 do vlastných rúk

Premiér sa v statuse ostro ohradil voči ľuďom, ktorí šíria konšpirácie a nedodržiavajú opatrenia.

Premiér Igor Matovič v statuse na Facebooku varoval pred ďalším nárastom prípadov nákazy novým koronavírusom po tom, ako na Slovensku pribudlo rekordných 552 prípadov.

Dôvodom je podľa Matoviča správanie ľudí a konšpirácie. "Dnes sme sa kvôli ich choromyselným blábolom o chrípôčke a nedostatku kyslíka v mozgu z rúška posunuli na ďalší rekord 552 a budú ďalšie," skonštatoval premiér.

"Prepáčte, ale nebudem počúvať názory ľudí, pre ktorých zdravie a smrť iných ľudí okrem nich samých nie je hodnotou. Nech si vykrikujú koľko len chcú a hecujú sa navzájom, mne sú ukradnutí," dodal.

Jeho prioritou teraz bude ochrana najzraniteľnejších skupín obyvateľstva. "Jediní na kom mi teraz záleží sú tí, ktorí sa voči dôsledkom chorého správania bláznov nevedia sami brániť a môžu naň doplatiť zdravím a životom," vysvetlil.

​"Situácia je mimoriadne mimoriadne vážna a preto po 3 mesiacoch preberám vedenie boja voči Covid-19 do vlastných rúk s rovnakým cieľom ako počas prvej vlny - vyhrať ho s čo najmenším dopadom na zdravie a životy nevinných ľudí," uzavrel premiér.

Na záver dodal, že prejav akýchkoľvek opatrení sa prejaví až po niekoľkých týždňoch a súčasný strmý rast bude ťažké zastaviť. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.