Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.09.2020, 15:19

Matovič vyjadril nutnosť prijať nové opatrenia: Situácia je mimoriadne vážna, varuje

Premiér v reakcii na nárast počtu prípadov vyhlásil, že nerozvážnosť, ľahkovážnosť a egoizmus zvíťazili.

Premiér Igor Matovič
Zdroj: TASR/D. Veselský

Už od dnešného doobedia prebieha rokovanie Pandemickej komisie, ktorá sa zaoberá aktuálnym vývojom koronavírusovej epidémie na Slovensku. Premiér Igor Matovič v súvislosti so zasadnutím komisie v statuse na sociálnej sieti vyjadril nutnosť prijať nové opatrenia proti šíreniu nákazy.

"Už štyri hodiny prebieha doteraz určite najdôležitejšie zasadnutie Pandemickej komisie. Situácia je mimoriadne vážna a odvážne ochranné opatrenia musia byť prijaté," napísal premiér. 

Ráno Matovič zverejnil na Facebooku status, v ktorom napísal, že sme si to pokazili. Narážal na rekordné čísla, keď za štvrtok bolo pozitívne na koronavírus testovaných 419 ľudí.

Premiér v reakcii na nárast počtu prípadov vyhlásil, že nerozvážnosť, ľahkovážnosť a egoizmus zvíťazili.

"Neustále útoky, spochybňovanie nebezpečnosti COVID-19, teatrálne ignorovanie opatrení, vysmievanie sa z tých, ktorí ich dodržujú ... priniesli svoje výsledky. Výsledky 'boja za slobodu', ktorý teraz slobodu zoberie všetkým," skonštatoval.

Ako tvrdí, veril, že ľudia sa budú správať rozumne, ale zodpovednosť vo vlastných rukách neuniesli.

Na ministerstve zdravotníctva od 11.00 hod. zasadá Pandemická komisia. Či zverejní svoje odporúčania, nie je zatiaľ zrejmé. "O prípadnom mediálnom výstupe rozhodnú na zasadnutí členovia pandemickej komisie," uviedli z tlačového odboru ministerstva zdravotníctva.

Vo štvrtok o situácii na pôde rezortu rokovalo konzílium odborníkov. Ako priblížil Matovič, hovoriť sa malo aj o epidemiologických opatreniach v súvislosti s nárastom pozitívne testovaných, ktoré by sa mohli postupne zapínať. Konkrétne opatrenia zatiaľ nespresnili.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.