Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.09.2020, 07:12 Aktualizované dňa 25.09.2020 o 18:20

Koronavírus na Slovensku: Máme už 19 červených okresov, prichádza sprísnenie opatrení

  • Prvý prípad nákazy koronavírusom na Slovensku bol zaznamenaný v marci.
  • Na Slovensku vo štvrtok zistili 419 nových prípadov, celkovo sa nakazilo 8 048 ľudí.
  • Vo štvrtok vykonali 5 540 testov. 
  • Za štvrtok hlásia ďalších 58 vyliečených pacientov, celkovo sa na Slovensku z Covid- 19 vyliečilo už 4 036 ľudí.
  • Pandémia si na Slovensku vyžiadala 43 obetí.
  • Prehľad udalostí zo včera si môžete pozrieť TU.
Koronavírus na Slovensku: Máme už 19 červených okresov, prichádza sprísnenie opatrení
Zdroj: HNtelevízia

Na Slovensku aj po týždni naďalej rastie počet červených aj oranžových regiónov. Aktuálne je pre pandémiu nového koronavírusu 19 okresov v takzvanej červenej fáze. Rovnaký počet je v oranžovej fáze.

Ostatných 41 okresov sa nachádza v zelenej zóne. Informoval o tom hlavný hygienik SR Ján Mikas po rokovaní pandemickej komisie, mapa je zverejnená aj na webe korona.gov.sk.

Medzi červené okresy patrí všetkých päť okresov v meste Bratislava, nasledujú okresy Senec, Trnava, Skalica, Nitra, Trenčín, Komárno, Veľký Krtíš, Dolný Kubín, Námestovo, Tvrdošín, Stará Ľubovňa, Snina, Sobrance a Michalovce. Semafor COVID-19 v pandemickom pláne označuje v červenej fáze situáciu za kritickú.

​V oranžovej zóne, ktorá naznačuje zhoršujúcu sa situáciu, sú momentálne okresy Senica, Malacky, Pezinok, Hlohovec, Galanta, Dunajská Streda, Nové Zámky, Partizánske, Prievidza, Ilava, Púchov, Banská Bystrica, Lučenec, Liptovský Mikuláš, Poprad, Sabinov, Prešov, Bardejov a Trebišov. Ostatné okresy na Slovensku sú aktuálne v zelenej zóne, kde je podľa semaforu COVID-19 situácia pod kontrolou.

Minulý týždeň bolo zhodne po 14 okresov v červenej i oranžovej fáze. Zelených okresov bolo 51.

Premiér Igor Matovič po rokovaní pandemickej komisie uviedol, že podmienky pre organizovanie hromadných podujatí sa majú na Slovensku od októbra opäť sprísniť.

V exteriéri bude môcť sedieť najviac 200 ľudí, v interiéri 100. Hromadné podujatia, na ktorých majú ľudia stáť, sa majú zakázať. Účasť na svadbách sa má obmedziť na 30 ľudí. V piatok o tom po zasadnutí Pandemickej komisie vlády SR informoval premiér Igor Matovič (OĽANO).

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.