Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.09.2020, 10:30 Aktualizované dňa 23.09.2020 o 10:52

Fico: Vytvárame zoznam ministrov na odvolanie

Predseda Smeru na brífingu ostro kritizoval Richarda Sulíka za predaj podielu vo VSE.

Fico: Vytvárame zoznam ministrov na odvolanie
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Predseda opozičného Smeru Robert Fico na brífingu avizoval, že ich strana sa chystá odvolávať viacerých ministrov.

"Vytvárame zoznam ministrov, ktorí sú na odvolanie. Na prvé miesto budeme stavať pána Krajniaka, toho sociálneho netvora," povedal Fico.

"Potom je to človek, ktorý prikrýva zlodejstvá na ministerstve financií a voláme ho pán Heger," menoval predseda Smeru ďalej.

​"Teraz tam pridáme aj pána Sulíka. Ten podľa Fica nevie, o čom rozpráva," povedal Fico, ktorý na brífingu Sulíka kritizoval za predaj podielu vo Východoslovenskej energetike. 

Tu nemecký E.ON získa od RWE podiel 49 percent za 700-800 miliónov eur, čo je podľa Fica nehorázne.

Sulík dnes podiel obhajoval na pôde parlamentu. "Nič štátne som nepredal ani som nič nesprivatizoval," zdôraznil v stredu Sulík s tým, že koncern E.ON podiel odkúpil od skupiny RWE ako súčasť ich celosvetovej dohody.

Skonštatoval, že štát má naďalej 51 percent. Vyčíslil, že kúpna cena je medzi 700 a 800 miliónov eur. Návratnosť investície by podľa neho bola 24 rokov.

Fico ministra hospodárstva za jeho prejav v parlamente kritizoval a avizoval, že táto kauza stojí za mimoriadnu schôdzu parlamentu.

Slovensko si neuplatnilo predkupné právo na nákup 49 percent akcií spoločnosti VSE Holding. Tie odkupuje koncern E.ON od skupiny RWE ako súčasť ich celosvetovej dohody. Štát, ktorý je vlastníkom 51 percent akcií, sa vzdal predkupného práva, za čo dostane viac ako 35 miliónov eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.